Czy mamy polskiego Cooka?

kzarecka

2008-03-04

cesarskieciecie_160Robin Cook jest światowej sławy mistrzem thrillera medycznego. Po przeczytaniu kilku jego powieści, człowiek powinien się zastanowić, czy odważyć się i pójść do szpitala. Teraz Branta wydała powieść "Cesarskie cięcie". Fabuła również kręci się wokół spraw medycznych. Pytanie - mamy swojego, polskiego Cooka? Czas pokaże. Póki co wiemy, że Dariusz Kaźmierczak - autor wyżej wspomnianej książki, jest lekarzem. Póki co miejmy również nadzieję, że opisane zdarzenia to tylko i wyłącznie fikcja.
O książce - Rzecz dzieje się w małym, powiatowym szpitalu, w środowisku lekarskim, w którym korupcja i brak zasad są równie wielkie jak w wielkich miastach. W powieści przeplatają się losy młodego, ambitnego ginekologa Bogdana Kaszuby, który marzy o stanowisku dyrektora szpitala z losem jego atrakcyjnej pacjentki Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowanie nie mają pojęcia. Precyzyjnie układane życiowe scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru. Opowieść o najsilniejszych pragnieniach ludzkich posiadaniu władzy, stanowiska, pieniędzy, dziecka dla osiągnięcia których ludzie potrafią zagłuszyć w sobie zasady moralne, uczciwość, lojalność wobec przyjaciela, a nawet zapomnieć o przysiędze lekarskiej. Bohaterowie wybierają drogę, z której nie ma odwrotu. Świat lekarski w powieści przedstawiony został w sposób niedostępny zwykle dla pacjentów. Wprowadzenie nowoczesnych i nie zawsze do końca przebadany technologii i nowinek medycznych, który dla niektórych pacjentów kończy się zgonem, szokuje, ale jednocześnie uświadamia, ze życie ludzkie czasem jest mniej warte dla korporacji, które dla swoich celów nie zawahają się skorumpować sfrustrowanych lekarzy.

Dariusz Kaźmierczak "Cesarskie cięcie"; Wydawnictwo: Branta; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 282; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60186-70-1

KaHa

Tagi: Dariusz Kaźmierczak, Cesarskie cięcie, książka, robin coook, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany