Kultura wchodzi do księgarń

kzarecka

2007-08-21

Fundamentalizm, władza, konsumpcja, prawa człowieka, prawa mniejszości, bieda, koncepcje "ja", etniczność, rynek. Z czym kojarzą się te słowa? Miłośnikom serii Key Concepts zdecydowanie z tytułami książek. I to pewnie oni będą posiadaczami dwóch kolejnych publikacji z tej serii: "Kultura" i "Sprawiedliwość". Dziś o tej pierwszej, której autorem jest Fred Inglis, emerytowany profesor kulturoznawstwa z Wielkiej Brytanii. Książka pojawi się w sprzedaży 30 sierpnia.

Seria Key Concepts, publikowana w Wielkiej Brytanii przez prestiżową oficynę Polity Press, ukazuje się w Polsce z rekomendacją prof. Zygmunta Baumana.Zygmunt Bauman: - O takich monografiach każdy student socjologii marzy: zwięzłe, choć ogarniające całość istniejącej wiedzy o przedmiocie, napisane przez znakomitych specjalistów, a przejrzyście skonstruowane i przejrzyście wyłożone, naraz zaoszczędzające żmudnych poszukiwań i zachęcające do dalszych, świadomie ukierunkowanych studiów. A zestaw tytułów tak jest przez redaktorów serii skomponowany, by dostarczyć rzetelnej informacji o każdym zagadnieniu, przez jakie przyjdzie studentom przegryzać się w trakcie ich studiów.

"Kultura" - autor szkicuje historię pojęcia od czasu jego narodzin w epoce niemieckiego Oświecenia aż po współczesne próby radzenia sobie z przemożnym wpływem globalizacji. Przedstawiając poglądy najważniejszych filozofów i teoretyków, autor wybiera podejście chronologiczne, aby ukazać, jak definicje kultury i postawy kontrkulturowe zmieniają się w czasie. W zakończeniu podkreśla potencjalne wady postmodernizmu i przekonuje, że prawda, dobro i piękno pozostają niezbywalnym elementem każdej dyskusji o kulturze.

Fred Inglis "Kultura"; Wydawnictwo: Sic!; Tłumaczenie: Małgorzata Stolarska; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 288; Okładka: miękka; ISBN 978-83-60457-31-3

KaHa

Tagi: Fred Inglis, Kultura, sic!, zygmunt bauman, książka, key concepts, polity press, Fundamentalizm, władza, konsumpcja, prawa człowieka, prawa mniejszości, bieda, koncepcje ja, etniczność, rynek, sprawiedliwość, książki, monografia, autor,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany