Nagroda dla śmierci

kzarecka

2008-03-05

detektywdiamond_1606 marca w księgarniach pojawi się kryminał - jak go ładnie reklamuje wydawnictwo - z klasą dla miłośników Agathy Christie pełen niekonwencjonalnych postaci i wyrafinowanego humoru. Powieść "Detektyw Diamond i śmierć w jeziorze" Petera Lovesey'a została uznana za najlepszą powieść kryminalną (Anthony Award). A to oznacza, że trzeba po nią sięgnąć (w nagrody można wierzyć lub nie; w Anthony Award trzeba; zwłaszcza, jak się ktoś lubuje w kryminałach). Po prostu. Oby tylko jak najszybciej.O książce: - Peter Diamond to ostatni prawdziwy detektyw. Gliniarz z niezłomnymi zasadami. Kieruje się sztuką dedukcji, nie ufa technice i komputerom. Nie wierzy w skuteczność metod nowoczesnych laboratoriów. Śledztwo prowadzi zawsze po swojemu.
Jego metody zostają wystawione na próbę, kiedy w jeziorze policja znajduje nagie ciało kobiety. Patolodzy i genetycy uznają wkrótce, że mają dość dowodów, by wskazać podejrzanego. Ale Diamond nie przerywa śledztwa.

Peter Lovesey "Detektyw Diamnond i śmierć w jeziorze"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 304; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3038-2

KaHa

Tagi: Peter Lovesey, Detektyw Diamnond i śmierć w jeziorze, książka, anthony award,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany