Jędza w domu to i drań na kanapie

kzarecka

2008-03-10

drannakanapie_160Cathi Hanauer zaprezentowała czytelnikom publikację "Jędza w domu, czyli co 26 kobiet myśli o seksie, samotności, pracy, macierzyństwie i małżeństwie" (Cynthia Kaplan powiedziała o niej: - Od czasu do czasu pojawia się książka, która uświadamia nam, że nie jesteśmy same, że wnioski jakie wyciągamy, nie są pozbawione sensu, że nie oszalałyśmy.). Teraz mamy "męski odpowiednik" - książkę autorstwa Daniela Jonesa "Drań na kanapie, czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności". Co się roi w męskich głowach? Mam wrażenie, że szybciej "zabiorą" się za czytanie tego zbioru kobiety niż mężczyźni.


O książce - "Drań na kanapie" - dalszy ciąg Jędzy w domu, czy raczej para do niej - właśnie znalazł się w waszych rękach, a kto uważa, że mężczyźni "nie myślą", "nie potrafią wyrażać tego, co czują", "są kompletnie ciemni", będzie może musiał odszczekać swoje słowa, kiedy zagłębi się w lekturze.

Fragment
Moja żona lubi mocnego drinka od czasu do czasu, ale nie sądzę, żeby mój widok w przezroczystej piżamie miał znacząco podnieść jej libido. Nie po dziesięciu godzinach spędzonych na zebraniach i nad makietą numeru. Chce raczej czegoś w rodzaju fettuccine Alfredo, albo kurczaka pieczonego w oliwie z cytryną, i ja to, zgodnie z jej oczekiwaniami, serwuję. Młode kobiety ponuro żartują, że dla większości mężczyzn dziewczyna ideał to taka, która po seksie zamienia się w pizzę. Po dniu pracy moja żona daruje sobie seks i wybiera pizzę – pod warunkiem, że pizza jest upieczona w ceglanym piecu i ma na wierzchu kozi ser z pieczoną papryką.

Cathi Hanauer: - Co oni myślą o swoich małżeństwach? Czy miewają romanse? Czy nie woleliby raczej siedzieć w pracy, niż w domu zajmować się dziećmi? Co chcieliby zmienić? Czy czują się jak w więzieniu? Czy uważają, że się nimi dyryguje? Mam tyle pytań. Nastawiłam uszu. Kilka ostatnich miesięcy spędziłam, jeżdżąc na spotkania autorskie i panele na temat Jędzy i siłą rzeczy każda dyskusja, w której brałam udział, toczyła się wokół mężczyzn, chociaż tamte pytania były raczej w stylu układnych talk shows: Co on sobie myśli, kiedy dziecko woła w nocy, a ja wstaję trzeci raz, chociaż też chodzę do pracy? Dlaczego wciąż nie zna rozkładu zajęć w przedszkolu naszego syna? Co on czuje, kiedy jestem zbyt zmęczona i nie mam ochoty na seks? Czy jest mu przykro, czy jest wkurzony? Czy może rozumie, że czasem po prostu nie mogę dodać kolejnego punktu do Listy Spraw do Załatwienia?

Daniel Jones "Drań na kanapie, czyli co 27 mężczyzn myśli o miłości, rozstaniach, ojcostwie i wolności"; Wydawnictwo: Drzewo Babel; Tłumaczenie: Wojciech Mitura; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89933-55-3

KaHa

Tagi: Daniel Jones, Drań na kanapie, Cathi Hanauer, jędza w domu, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany