Ile oddasz za władzę?

kzarecka

2008-03-18

aktzdrady_160Co można zrobić, by zdobyć władzę? Do czego można być zdolnym? Podobno do wszystkiego. Władza uzależnia. Władzy się pragnie. Zwłaszcza władzy na najwyższym szczeblu. Władzy, która w rzeczywistości jest władzą. O tym starają się nam opowiedzieć pisarze i reżyserzy. Tym razem jest tak samo. Tym, który uświadamia jest Vince Flynn. Flynn określany jako "absolutny mistrz thrillera politycznego" zadebiutował "Przerwanymi kadencjami". A później? Później poleciał. Nie w dół. Poleciał na szczyty. Poleciał między innymi dzięki takim książkom jak: "Przejęcie władzy", "Dzień pamięci", "Zgoda na zabijanie". Teraz mamy "Akt zdrady" (na najnowszą powieść "Protect and defend", której akcja rozpoczyna się w Iranie, przyjdzie jeszcze nam poczekać).

O książce - Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostało już niewiele czasu. Kandydaci próbują dotrzeć do jak największej rzeszy wyborców. Wydaje się, że nic nie zakłóci tego demokratycznego procesu. Ktoś jednak spróbuje zmienić bieg zdarzeń. Atak terrorystyczny przyspiesza wybór Josha Alexandra na głowę państwa. Wszystkie agencje rządowe rozpoczną poszukiwanie zamachowca. Ten jednak pozostanie on nieuchwytny. Czy Alexander poświęcił własną żonę dla zdobycia stanowiska i władzy? Kto tak naprawdę stoi za atakiem? Dyrektor CIA Irene Kennedy wszczyna własne śledztwo. Do pomocy wzywa swojego ulubionego i najlepszego agenta Mitcha Rappa, który nie waha się narazić wszystkim, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Vince Flynn "Akt zdrady"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Jan Stanisław Zaus; Format: 135 x 215 mm; Liczba stron: 328; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7510-137-9

KaHa

Tagi: Vince Flynn, Akt zdrady, książka, protect and defend, Dzień pamięci, Zgoda na zabijanie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany