Piękno = śmierć

kzarecka

2008-03-21

dacsiezabic_160Pióro Janice Kaplan można było poznać, podczas czytania "Z dzienników botoksowych" (reklamowanych zdaniem: - Zabawna, cyniczna i trochę bezwstydna opowieść o dwóch przyjaciółkach stawiającym czoła wyzwaniom wieku czterdziestu lat - erotycznej bieliźnie, odsysaniu tłuszczu, nowym kochankom.). "Dzienniki" Kaplan napisała jednak z Lynn Schnurnberger. Teraz mamy jej "solowy występ", czyli "Dać się zabić ze ten wygląd". I tu również zdanie od wydawcy (dość długie): - Łącząc zabawne, drobne dziwactwa codziennego życia rodzinnego z obrazem pełnego splendoru życia Los Angeles widzianego okiem osoby dobrze poinformowanej, powieść ta to połączenie thrillera z literaturą typowo kobiecą, czego efektem jest nietuzinkowa, pasjonująca lektura.


O książce - Lacy Fields, szczęśliwa mężatka, oddana matka trójki dzieci i wzięta dekoratorka wnętrz, o mało nie dostaje zawału, gdy na progu domu stają policjanci z nakazem aresztowania jej szanownego małżonka. Okazuje się, że Dan Fields, prominentny chirurg plastyczny z Beverly Hills, jest oskarżony o zamordowanie młodej, niedoszłej aktoreczki. Jej ukochany Dan? To chyba jakaś pomyłka? Przekonana o niewinności męża Lacy postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej postanowienia nie złamią ani wychodzące na światło dzienne sekrety męża, ani kompletny brak doświadczenia w detektywistycznej profesji. Czy kobieca intuicja i przydatna na co dzień w pracy zawodowej pamięć do szczegółów wystarczą, by rozwikłać tajemnicę śmierci młodziutkiej Tashy i znaleźć prawdziwego mordercę?

Janice Kaplan "Dać się zabić za ten wygląd"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tlumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek; Liczba stron: 352; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-035-3

KaHa

Tagi: Janice Kaplan, Dać się zabić za ten wygląd, książka, Z dzienników botoksowych,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany