Gdyby Hannibal Lecter miał siostrę...

kzarecka

2008-03-26

obledserca_160.Wczoraj w PL była informacja o "Dzienniku" Chucka Palahniuka (autora "Podziemnego kręgu"). Dziś natomiast są słowa Palahniuka dotyczące zupełnie innej książki: - Gretchen Lowell to najbardziej fascynująca i oryginalna postać seryjnego mordercy od czasów Hannibala Lectera. Hannibal Lecter - cudownie skrojona przez Thomasa Harrisa postać... Hannibal Lecter - jedna z najlepszych ról Anthony'ego Hopkinsa (w 1992 roku dostał za nią Oscara). Teraz jest Gretchen Lowell. Morderczyni z "Obłędu serca". A do życia powołała ją Chelsea Cain (jej literacki debiut rozrósł się do trylogii). Ta powieść podobno uzależnia. Nie zastanawiajcie się, czy warto sprawdzić. Po prostu to zróbcie.O książce - Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano Wirtuozem. Wreszcie Archie na własnej skórze poczuł skalpel pięknej Gretchen Lowell, bo to ona właśnie okazała się nieuchwytnym monstrum zbrodni. Archie wprawdzie uszedł z życiem, ale jest wrakiem człowieka. Żyje na prochach, porzucił rodzinę, a przede wszystkim pozostaje w chorej relacji ze swą oprawczynią, którą regularnie odwiedza w więzieniu.
Tymczasem w mieście pojawia się inny seryjny morderca. Gdy ginie kolejna nastolatka, Archie po dwuletniej rekonwalescencji postanawia wrócić do pracy. Towarzyszy mu Susan, młoda dziennikarka, mająca napisać serię artykułów o nim i prowadzonym aktualnie śledztwie. Okazuje się, że korzenie tej zbrodni sięgają głęboko w przeszłość ich obojga.

Tess Gerritsen: - W "Obłędzie serca" jest wszystko, co potrzeba: torturowany glina, osobliwa, nieznająca strachu bohaterka i chyba najbardziej przerażający seryjny morderca, jakiego kiedykolwiek wymyślono. Ta książka uzależnia!

Fragment
Gretchen Lowell to psychopatka. Ona nie jest taka jak my. Nie postępuje racjonalnie. Lubiła zabijać ludzi. Sama to przyznała, w więzieniu. Porwała Archiego Sheridana, uśpiła go narkotykami, torturowała przez dziesięć dni i zamierzała zamordować. I gdyby jej tego nie wybił z głowy, to dziś już by gryzł ziemię.
— Nie zabiła go, bo on wybił jej to z głowy. Tak po prostu.
— To ona zadzwoniła po pogotowie. Gdyby nie miała medycznego przeszkolenia, to Sheridan by nie przeżył. Od jednego z ratowników dowiedziałem się, że reanimowała go przez prawie trzydzieści minut. Nie dała mu umrzeć, dopóki nie przyjechała karetka.
— Uratowała mu życie.
— Zgadza się.

Chelsea Cain "Obłęd serca"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Michal Juszkiewicz; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 344; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-714-9

KaHa

Tagi: Chelsea Cain, Obłęd serca, książka, fragment, hannibal lecter, thomas harris,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany