Supertankowiec z meteorytem

kzarecka

2008-03-26

granicelodu_160Jest dwóch panów. Jeden to Douglas Preston, który przemierzył konno tysiące mil południowo-zachodniej Ameryki, by wędrować szlakami wczesnych badaczy i zdobywców kontynentu (choć nas zdecydowanie bardziej powinien zainteresować fakt, że pisuje do "The New Yorkera" i "National Geographic"). Drugi to Lincoln Child - już nie tak "rozrywkowy" jak poprzednik były wydawca. Tych dwóch panów ma na swoim koncie kilka bestsellerów (choćby "Gabinet osobliwości", "Taniec śmierci", "Zabójczą falę", "Księgę umarłych", "Relikt"). Teraz mamy kolejną powieść tej spółki - "Granicę lodu".


O książce - Na bezludnej wyspie u południowych wybrzeży Chile dochodzi do niewiarygodnego odkrycia. Znaleziony zostaje gigantyczny meteoryt, największy, na jaki kiedykolwiek natrafiono, spoczywający w ziemi od milionów lat.
Wiele tysięcy mil dalej, w zupełnie innym miejscu, miliarder Palmer Lloyd postanawia, że meteoryt musi stać się ozdobą jego nowego olśniewającego muzeum. Gotów jest dać za to każdą cenę - w dolarach i w życiu ludzkim. Dostarczenie meteorytu do Nowego Jorku jest wielkim wyzwaniem, byłby to bowiem najcięższy przedmiot, kiedykolwiek poruszony przez człowieka.
Opłacona pieniędzmi Lloyda po meteoryt rusza szczególna ekspedycja. Jej podstawę stanowi nowoczesny supertankowiec, zamaskowany jako zdezelowany, pordzewiały masowiec. Wyprawa pojawia się w tajemnicy u południowych wybrzeży Chile, gdyż meteoryt należy temu krajowi po prostu wykraść. Wkrótce jednak, w miejscach tak nieprzyjaznych człowiekowi, jak tylko można sobie wyobrazić, członkowie ekspedycji stają przed wielką zagadką pochodzenia i natury meteorytu. Muszą tę zagadkę rozwiązać, jeśli chcą z całego przedsięwzięcia ujść z życiem.

Douglas Preston i Lincoln Child "Granica lodu"; Wydawnictwo: Zyks i S-ka; Tłumaczenie: Piotr Kuś; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 486; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-194-9

KaHa

Tagi: Douglas Preston, Lincoln Child, Granica lodu, książka, gabinet osobliwości, taniec śmierci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany