W labiryncie ludzkich spraw zagubieni ty i ja

kzarecka

2008-03-27

labiryntsmierci_160Najpierw była "Mistrzyni sztuki śmierci". Powieść stała się sensacją wydawniczą jeszcze... przed wydaniem. Dwa lata temu była najgorętszym tytułem Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie. Jej autorką jest Ariana Franklin (znana brytyjska autorka powieści historycznych i biografii, czyli Diana Norman; pod pseudonimem literackim zadebiutowała w literaturze sensacyjnej). Po wydaniu wspomnianego wyżej thrillera, wielu wydawców od razu podpisało kontrakt na drugą, nienapisaną jeszcze powieść. I wreszcie ją mamy. "Labirynt śmierci".
O książce - Ponura wieża, mroczny labirynt, martwa kobieta... Tylko mistrzyni sztuki śmierci potrafi wysłuchać opowieści zmarłej. Piękna Rozamunda umiera w strasznych męczarniach. Zabiła ją trucizna. Kto poważył się targnąć na życie królewskiej kochanki? Na dworze krąży plotka, że to królowa poleciła ją zgładzić. Że chce wzniecić bunt przeciwko małżonkowi. Jeśli Henryk II uwierzy pogłoskom, Anglia pogrąży się w krwawej wojnie domowej. Dowieść niewinności królowej chce Adelia - kształcona w słynnej sycylijskiej szkole medycznej, biegła w anatomii i arkanach śledztwa. Tylko ona jest w stanie odsłonić twarz prawdziwego mordercy. I pokonać posępny labirynt, nieprzenikniony jak tajemnica spisku i zbrodni.

Ariana Franklin "Labirynt śmierci"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 272; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3031-3

KaHa

Tagi: Ariana Franklin, Labirynt śmierci, książka, thriller, mistrzyni sztuki śmierci, diana norman,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany