Nie kłam na ekranie

kzarecka

2008-03-28

nieklamfilm_160"Nie kłam kochanie" wchodzi na ekrany kin. Jeśli ktoś przeczytał już książkę Mai Kotarskiej, z pewnością pobiegnie na seans. A jeśli ktoś nie przeczytał? Są dwa wyjścia. 1. Idzie do kina bez zaglądania do książki. 2. Idzie do księgarni, czyta powieść przez jeden wieczór, a w kolejny siedzi w kinie. O adaptacji scenariusza pisaliśmy już wiele. O film mniej. Dziś trochę i o jednym, i o drugim, choć z przewagą na obraz. Reżyseria - Piotr Wereśniak ("Kryminalni", "Zróbmy sobie wnuka"). Scenariusz - Ilona Łepkowska (łatwiej byłoby wyliczyć to, czego nie napisała, niż odwrotnie). Role główne - Piotr Adamczyk i Marta Żmuda-Trzebiatowska (młoda aktorka).


O książce - Ania – młoda i wrażliwa dziewczyna z niełatwą przeszłością. W pracy – rozmawia z kwiatami. W domu – marzy o mężczyźnie, który ją pokocha. Marcin od razu wpada jej w oko, ale czy Ania odnajdzie się w jego świecie?
Marcin - przystojny cynik lubi kosztowne rozrywki i kobiety. Na stały związek nie ma jednak ochoty. Dlaczego? Może w tłumie pięknych dziewczyn, nie potrafi dostrzec tej "jedynej"…
Pewnego dnia życie Marcina zmienia się diametralnie. Uroczy przystojniak traci pracę, a kosztowne życie na kredyt staje się przeszłością. Szczęśliwie na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do beztroskiego życia, ale Marcin musi znaleźć… żonę.
A co robi w naszej powieści kaktus? Cóż, Ania, która kocha kaktusy i mówi do nich po imieniu, to chyba jedyna osoba, która w Marcinie - kłamcy i cyniku, potrafi dostrzec coś dobrego… i zapragnie go zmienić. Czy wtedy kolczasty kaktus zakwitnie pięknym kwiatem?

nieklam1_420

nieklam2_420

nieklam3_420

nieklam4_420

nieklam5_420

nieklam6_420

Galeria - źródło: Filmweb.pl

O filmie (opis dystrybutora): - "Nie kłam, kochanie" nie jest bajką. To miłosna historia, podana lekko, jednak nie pozostająca w oderwaniu od życia, w której wszelkiego rodzaju zawirowania towarzyszące jej bohaterom wypływają z sytuacji realnych. Ma pokazać, w jaki sposób kłamstwo i manipulacja może stanąć w szranki z uczciwością, prostolinijnością i naiwnością. I – kto kogo "przechytrzy", kto wygra ten pojedynek, w którym stawką jest miłość.

Przeczytaj fragment powieści

KaHa

Tagi: nie kłam kochanie, książka, film, fragment, maja kotarska, piotr wereśniak, filmweb,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany