Silesius - kto został nominowany?

kzarecka

2008-03-31

portwr_160Silesius - Wrocławska Nagroda Poetycka. To pierwsze w Polsce wyróżnienie wyłącznie dla poetów. A my znamy już nazwiska nominowanych. I... jednego laureata. Uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się 27 kwietnia, czyli dokładnie podczas finału Festiwalu Port Wrocław 2008. Ci, którym nie uda się dotrzeć do wrocławskiego Teatru Wielkiego, będą mieli możliwość obejrzenia transmisji w TVP Kultura. Z notki od Biura Literackiego: - 50-minutową galę reżyseruje Robert Skolmowski, scenografię przygotowują Piotr Makała i Paweł Pawlak. Muzykę na żywo wykona kwartet Trzaska/Friss/Hautzinger/Jorgensen. Całość poprowadzi znany polski aktor, którego nazwisko realizatorzy widowiska, z uwagi na nietypowy scenariusz wydarzenia, postanowili zachować w tajemnicy aż do rozpoczęcia gali.


Wyróżnienie za całokształt:
* Tadeusz Różewicz.

Nominacje w kategorii "debiut roku":
* Krzysztof Bąk
* Marcin Perkowski
* Julia Szychowiak

Nominacje w kategorii "książka roku":
* Julian Kornhauser
* Urszula Kozioł
* Ewa Lipska
* Zbigniew Machej
* Piotr Mitzner
* Andrzej Sosnowski
* Adam Wiedemann

silesius

Nagroda za całokształt twórczości - podstawą do przyznania nagrody jest publikacja utworów nominowanego autora w roku poprzedzającym daną edycję.

Książka roku - za książkę roku uznaje się premierową książkę polskiego autora, z wyjątkiem wyborów wierszy.

Debiut roku - za książkę debiutancką uznaje się pierwszą, indywidualną publikację autora większą niż arkusz. Przyznawana jest w zależności od decyzji jury.

KaHa

Tagi: port wrocław 2008, silesius, wrocławska nagroda poetycka, nominacje,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany