Ofiara 44 - kto następny?

kzarecka

2008-04-04

ofiara44_160.Kolejny debiutant, na którego warto zwrócić uwagę. Tom Rob Smith studiował literaturę angielską, później pracował jako scenarzysta seriali telewizyjnych dla BBC. Zadebiutował powieścią "Ofiara 44". Ten trzymający w napięciu, mroczny thriller osadzony w realiach stalinowskiej Rosji, pojawi się u nas pod koniec kwietnia. A w nim główny bohater - Lew Stiepanowicz Demidow, będzie musiał dokonać dramatycznego wyboru: żona albo życie. Co zrobi funkcjonariusz? I czy złapie tajemniczego mordercę dzieci?O książce - Lew Stiepanowicz Demidow, młody, obiecujący funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego to człowiek, który nigdy nie podważa jedynie słusznych poglądów Partii. Aresztuje każdego, kogo każą mu aresztować. Wyrzuca z pamięci straszną śmierć małego chłopca, bo wierzy w stanowisko Partii, zgodnie z którym w komunistycznej Rosji nie ma prawa zdarzyć się morderstwo.

Lew to posłuszny sługa systemu. Ale nagle jego wiara, że służy dobrej sprawie, zostaje zachwiana. Staje się przymusowym świadkiem okrutnego torturowania człowieka, o którym wie, że jest niewinny. Potem otrzymuje rozkaz aresztowania własnej żony. Lew rozumie, jak działa Państwo: należy ufać, ale kontrolować, szczególnie tych, którym ufamy.

Tom Rob Smith "Ofiara 44"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 424; Okladka: twarda; ISBN: 978-83-7469-736-1

KaHa

Tagi: Tom Rob Smith, Ofiara 44, książka, debiut, BBC,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany