To, co ukryte jest zawsze mroczne

kzarecka

2008-04-07

tocoukryte_160Żadnego planu... Żadnego motywu... Żadnej logiki zbrodni... "To, co ukryte", to - cytując za wydawnictwem Amber - Przesycony atmosferą tajemnicy kryminał z klasą nagrodzony Anthony i Barry Award: najwyższymi amerykańskimi nagrodami literackimi dla najlepszej powieści kryminalnej. Kto jest jego autorem? Uścislając - autorką. Laura Lippman. Lippman zbiera wszelkiego rodzaju nagrody gatunku. Co takiego przyniosło książkom autorki taki sukces, takie uznanie i taką popularność? Mroczny klimat. Na dokładkę - misternie spleciona fabuła. No cóż... Tylko oddać się w jej ręce.


O książce - Dwie jedenastoletnie dziewczynki wyproszone z urodzin koleżanki, za niegrzeczne zachowanie, skręcają w złą stronę na nieznanej ulicy. Przed jednym z domów widzą samotny wózek z dzieckiem. To, co następuje potem, przekracza granice wyobraźni i nieodwracalnie niszczy trzy rodziny.
Siedem lat później Alice i Ronnie wychodzą z zakładów poprawczych. Wracają do domów, mają szansę zacząć wszystko od nowa. Jednak tajemnica, którą owiana jest ich dawana zbrodnia, wciąż dręczy ich rodziców, prawników i policjantów. Wszystkich, którzy wtedy nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie. A teraz znika kolejne dziecko w niepokojących okolicznościach.

Laura Lippman - Przez dwadzieścia lat pracowała jako reporter, z czego dwanaście w "The Sun". Debiutowała "Baltimore Blues", książką, w której powołała do życia bohaterkę - Tess Monaghan (natychmiast dostała nominację do Shamus Award za najlepszy debiut). Kolejna książka, choć wydana też w tym samym roku, czyli 1997, wygrała już w Edgar i Shamus Awards, nominowana była również do Anthony Award). Co bardzo ważne - prawie każda powieść Lippman albo była gdzieś nominowana, albo zdobywała nagrody. Obecnie autorka ma na swoim koncie 14 powieści i 16 opowiadań

Laura Lippman "To, co ukryte"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 264; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3039-9

KaHa

Tagi: Laura Lippman, To co ukryte, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany