Krew życia i śmierci

kzarecka

2008-04-08

piatafiolka_160Przerażający spisek i troje ludzi powiązanych jedną fiolką krwi - jedno zdanie. Można by jeszcze dodać, że autorem książki jest Michael Palmer. Może jeszcze tytuł - "Piąta fiolka". I finito. Najnowsza powieść (najnowsza u nas; za oceanem jest już "Pierwszy pacjent") autora thrillerów medycznych z pewnością obroni się sama (publikacje Palmera - z zawodu lekarza, który przez 20 lat był internistą, sprzedają się na świecie wyśmienicie; i oczywiście nie "odpuszczają" sobie list bestsellerów).
O książce - Pochodząca z ubogiej rodziny, twarda i ambitna Natalie Reyes jest studentką medycyny na Harvardzie i byłą lekkoatletką, mistrzynią amerykańskiej uniwersjady. Gdy w trakcie stażu w oddziale pogotowia szpitala wchodzi w konflikt z ordynatorem, jej plany i marzenia zamieniają się w ruinę. Wyjazd na kongres transplantologów wydaje się być ostatnią nadzieją, ale zamienia się w piekło. W Rio de Janeiro, Natalie zostaje postrzelona i porzucona na śmierć. W tym samym czasie, w kameruńskiej dżungli, genialny badacz jest bliski odkrycia fantastycznego leku regenerującego naczynia krwionośne. Nie pozostało mu jednak wiele czasu ? jego jedyne płuco pracuje coraz gorzej. Jednak opiekująca się nim organizacja za wszelką cenę chce przedłużyć życie naukowca. Ben Callahan, prywatny detektyw z Chicago, próbuje ustalić tożsamość martwego mężczyzny, z którego ciała pobrano szpik kostny... Nie wie, że trafił właśnie na ślad gigantycznej konspiracji w której znaczną rolę odgrywa tajemnicza fundacja Whitestone.

Michael Palmer "Piąta fiolka"; Wydawnictwo: Albatros; Tlumaczenie: Zygmunt Halka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-664-1

KaHa

Tagi: Michael Palmer, Piąta fiolka, książka, thriller medyczny,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany