Legendarna matka

kzarecka

2008-04-08

matka_160Pearl S. Buck pod wieloma względami przerosła swoją epokę i stała się już legendą. Jako pierwsza Amerykanka była laureatką Nagrody Nobla i Nagrody Pulitzera. Wykorzystywała swoje talenty pisarskie i dar rozumienia ludzi, by przedstawić cywilizacji Zachodu bogactwo kulturalne Chin.
Napisała między innymi "Wiatr
ze wschodu, wiatr z zachodu" (debiut z 1930 roku), "Peonię", "Cesarzową", trylogię "Ziemski dom" (wymieniać wszystkich nie ma sensu, zwłaszcza, że autorka stworzyla ich ponad siedemdziesiąt; plus wiele sztuk teatralnych, wierszy, biografii i książek dla dzieci). Dziś natomiast kilka słów o "Matce".


O książce - Prosta, wiejska kobieta zostaje opuszczona przez męża. Chcąc uniknąć wstydu i odrzucenia przez tradycyjną społeczność, wymyśla zręczny plan, aby zachować pozory normalności.
Akcja dzieje się w przedkomunistycznych Chinach. Jest to historia kobiety o niezniszczalnej odwadze, potrafiącej stanąć twarzą w twarz z biedą i tragedią osobistą Niezapomniana powieść, która jak w zwierciadle pokazuje odwieczny dramat samotnej matki.

Pearl S. Buck "Matka"; Wydawnictwo: Muza; Tłumaczenie: Anna Bartkowicz; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 240; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7495-439-6

KaHa

Tagi: Pearl S. Buck, Matka, książka, cesarzowa,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany