Raz, dwa, trzy giniesz ty

kzareckad

2008-04-09

listasmierci_160Jerzy Pilch napisał kiedyś felieton z listą polityków, których należy zabić w pierwszej kolejności. Perełka. Paul Johnston (autor thrillerów, który już za swój debiut został wyróżniony przez Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów; na swoim koncie ma również nagrodę im. Sherlocka Holmesa) napisał z kolei "Listę śmierci". Czego możemy oczekiwać? Krwi, ale to zrozumiałe biorąc pod uwagę, do jakiego gatunku książkę można zaliczyć (i patrząc na tytuł oraz okładkę). Pozbawiony skrupułów morderca, maniak oraz pisarz, który "wyprzedza zdarzenia". Oto wyścig z czasem, strachem i śmiercią.


O książce - Brak weny twórczej daje się Mattowi Wellsowi, pisarzowi z Londynu, coraz bardziej we znaki. Kiedyś jego kryminały gościły na listach bestsellerów, dzisiaj już prawie nikt o nim nie pamięta. Jedyną pociechą dla Matta są e-maile od wiernych czytelników, jednak jeden z jego fanów, ukrywający się pod pseudonimem Biały Diabeł, zaczyna wysuwać coraz dziwaczniejsze żądania... Używając szantażu i gróźb, zmusza pisarza, by spisał jego przerażającą biografię. Matt szybko przekonuje się, że Biały Diabeł to pozbawiony skrupułów morderca. Szczegółowo informuje Matta o swoich licznych zbrodniach, śledzi każdy jego krok, podsłuchuje wszystkie rozmowy. Kolejne ofiary Białego Diabła giną w taki sam sposób, jak bohaterowie z kart powieści Matta, w dodatku wśród zamordowanych jest coraz więcej jego osobistych wrogów. Nic dziwnego, że wkrótce pisarz staje się głównym podejrzanym.

Paul Johnston "Lista śmierci"; Wydawnictwo: Harlequin Enterprises; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-238-5313-8

KaHa

Tagi: Paul Johnston, Lista śmierci, książka, thriller, jerzy pilch,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany