Souvenir - źle wywołane zdjęcie życia

kzarecka

2008-04-11

souvenir_160Kochała wielką płomienną miłością. Czy może być coś piękniejszego? Ale... poślubiła innego. Nawet nie wiesz, jak bardzo mi Ciebie brak. Wspomnienia palą mnie jak słońce. Wspomnienia jak lawa gorące. Uciekam przed nimi tak co noc (Chłopcy z Placu Broni). Przez siedemnaści lat wierzyła, że postąpiła dobrze i szlachetnie. Nie wiem nawet, jak to się mogło stać (Firebirds). Czy tak było? "Souvenir", a dokładniej jego autorka - Therese'a Fowler, mówi: "Nie". Bohaterka jej powieści po latach uświadamia sobie, co w jej życiu jest najważniejsze. Postanawia odzyskać miłość, którą poświęciła dla obowiązku. Tym razem nie ma czasu na błędy. Tylko czy on będzie? Czy czekał?


O książce - Meg Powell ma wszystko, o czym kobieta może marzyć. Bogatego porządnego męża, utalentowaną córkę, dający radość i satysfakcję zawód lekarki. Wszystko oprócz szczęścia. Ale udaje, że to bez znaczenia. Do chwili gdy staje przed porażającą ostatecznością. Ostatecznością, która uświadamia jej, czym naprawdę było jej życie. Co powinno być i co jest naprawdę ważne. Za wszelką cenę chce nadrobić stracone lata, zbliżyć się do córki, zostawić jej coś z siebie.

Love story początku XXI wieku. Jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat.

Fragment
To, co robiła, było niewłaściwe. Ale przecież wszystko było niewłaściwe, prawda? Wymykała się na spotkanie z Carsonem, choć za trzynaście godzin miała zostać żoną innego mężczyzny. Żoną Briana. Żoną. Briana. Powtarzała w myśli te słowa, kładąc nacisk to na jedno, to na drugie, ale nie czuła w nich sensu, nawet teraz. Mówiły o kimś innym. Tak jakby ona, Meg Powell, miała przestać istnieć, gdy skończy się ślubna ceremonia, a na jej miejscu pojawi się jakaś nieznajoma kobieta - pani Hamilton. Może to i lepiej. Wyszła po ciemku i ruszyła znajomą ścieżką, prowadzącą przez pastwiska do jeziora, cytrusowego gaju i domu Carsona. Za jakiś czas, później, wzejdzie słońce i z wielkim podnieceniem obudzą się jej siostry: dzisiaj ślub Meg! Rodzice znajdą karteczkę z wiadomością, że poszła się przejść, i będą o nią zupełnie spokojni, pewni, że pospaceruje i wróci. Była przecież taka odpowiedzialna. Wzorowa córka. Ich wybawicielka. A ona się cieszyła, że jest taka. Gdyby tylko mogła uciszyć tę Meg, która wciąż tęskniła za przyszłością, jakiej się wyrzekła.

Therese Fowler "Souvenir"; Wydawnictwo: Amber; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 320; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-3040-5

KaHa

Tagi: Therese Fowler, Souvenir, książka, fragment, love story,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany