Ogier czy mięczak?

kzarecka

2008-04-16

dlaczegomezczyzni_160Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map? (uff! znam takich, co słuchają i takie, co na mapach się znają) Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania na ostatnią chwilę, a kobiety mają wszystko zapięte na ostatni guzik? (brr! znam takich, co skrupulatnie przez długie godziny planują najdrobniejszy szczegół i takie, które wszystko mają gdzieś) "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą?" (poprzednie pytania też były tytułami). Obserwacja zachowań ludzkich, wiedza i humor oto mieszanka serwowana przez Allana i Barbarę Pease. A tam między innymi siedem męskich zachowań, które doprowadzają kobietę do szału (mnie ciekawi - jaki to rodzaj szału? szał-zabić go czy szał-nie mogę bez ciebie żyć?).

O książce - Niepowtarzalna mieszanka wiedzy, poczucia humoru i wyników wieloletnich obserwacji zachowań ludzkich. W niezwykle zabawny sposób uczy, jak położyć kres problemom z porozumiewaniem się obu płci i rozpocząć naprawę ich wzajemnych stosunków osobistych i zawodowych. Znajdziemy tu m.in. odpowiedzi na następujące zagadki:
* Dlaczego mężczyźni unikają zobowiązań?
* Dlaczego mężczyźni na całym świecie uważają, że kobiety nieustannie zrzędzą?
* Dlaczego mężczyźni uwielbiają u kobiet wysokie obcasy, a kobiety uwielbiają mężczyzn z małymi, jędrnymi pośladkami?
* Siedem męskich zachowań, które doprowadzają kobiety do szału
* Dlaczego kobiety płaczą - niebezpieczeństwa szantażu emocjonalnego
* Ściśle tajny system oceniania stosowany przez kobiety
* Test atrakcyjności seksualnej kobiet
* Test atrakcyjności seksualnej mężczyzn - ogier czy mięczak?

Fragment
Dlaczego mężczyźni kłamią? Dlaczego uważają, że muszą zawsze mieć rację? Dlaczego unikają zobowiązań? Z drugiej strony, dlaczego kobiety płaczą, żeby postawić na swoim? Dlaczego upierają się, żeby każdy temat omawiać do upadłego? Dlaczego tak rzadko inicjują seks?

W dwudziestym pierwszym wieku przepaść pomiędzy płciami, brak zrozumienia oraz konflikty są tak samo częste w naszym życiu, jak było zawsze, od chwili gdy Adam po raz pierwszy posprzeczał się z Ewą. Podczas trzydziestu lat badań różnic pomiędzy mężczyznami i kobietami, przeprowadzania eksperymentów, analizowania kilometrów taśmy filmowej, pisania książek, udziału w dyskusjach telewizyjnych i wygłaszania prezentacji na konferencjach zadano nam dziesiątki tysięcy pytań na temat tego, dlaczego kobiety i mężczyźni zachowują się w taki czy inny sposób. Odbieraliśmy niezliczone listy, telefony i e-maile od osób zdumionych tym, co robi płeć przeciwna, i nie mających pojęcia, jak się w takich sytuacjach zachować. W rezultacie napisaliśmy Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą. W książce tej przedstawiliśmy czterdzieści pytań najczęściej zadawanych przez naszych czytelników i publiczność na całym świecie i spróbowaliśmy na nie odpowiedzieć, opierając się na własnym doświadczeniu, wynikach badań, najnowszych analizach, nauce oraz na zdrowym rozsądku.

Allan i Barbara Pease "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak; Format: 225 x 150 mm; Liczba stron: 332; Okładka: miekka; ISBN: 978-83-7301-378-0

KaHa

Tagi: Allan, Barbara Pease, Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą, książka, fragment,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany