Moja wina (moja wina)... moja bardzo wielka wina

kzarecka

2008-04-16

echowiny_160W "Wochenblatt" padły słowa, które mnie zauroczyły. Dwa zdania, po których chce się pędzić do księgarni, zasiąść z książką w dłoniach i zapomnieć o bożym świecie. Już cytuję: - "Echo winy", to nowy, pełen napięcia kryminał Charlotty Link, który nie bez powodu zajmuje od tygodni czołowe miejsca na wszystkich listach bestsellerów. Książka sprawia, że czytelnik myli dzień z nocą, zaczytany przejeżdża właściwy przystanek i podekscytowany pełną nieprzewidzianych zwrotów akcją obgryza paznokcie. Ach... I jeszcze "magiczna liczba". Dla jednych może to być 18 (data premiery), dla drugich 572 (taka powiedzmy "moja wariacja"), dla trzecich 12 000 000 (łączna sprzedaż książek Charlotty Link, ale, ale! tylko w samych Niemczech).

O książce - W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju którego mają posiadłość.
Wraz z pojawieniem się tajemniczej pary cudzoziemców z miasteczka zaczynają nagle znikać małe dziewczynki, które policja odnajduje po czasie martwe i zgwałcone. Na mieszkańców pada strach. Ale do Virginii, matki kilkuletniej dziewczynki, wydaje się nie docierać groza sytuacji i niebezpieczeństwo czyhające na jej córeczkę. Całą jej uwagę pochłania Nathan, którym jest coraz to bardziej zafascynowana...

Doskonały, mroczny i pełen napięcia thriller światowej sławy pisarki.

"Südwestrundfunk": - Charlotte Link to mistrzyni zagadkowej intrygi. Pisze znakomicie, w tak bardzo brytyjskim klimacie, że niejeden angielski autor mógłby jej pozazdrościć.

Charlotte Link "Echo winy"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Marta Archman; Liczba stron: 464; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-074-2

KaHa

Tagi: Charlotte Link, Echo winy, książka, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany