Mój własny diabeł

kzarecka

2008-04-18

mojwlasnydiabelRichard Morgan (fani prozy fantasy powinni owe nazwisko kojarzyć) powiedział o "Moim własnym diable": - Ta książka od pierwszej szokującej niespodzianki wciąga niepowstrzymanie i już ani na moment nie puszcza. Zarwiecie noc, nie mogąc oderwać się od lektury. Czytelnikom, którzy tak czy inaczej i tak po powieść sięgną, mówię - autorem jest Mike Carey. "Mój własny diabeł" to jego debiut literacki (to raz). Przewidziano więcej opowieści o egzorcyście Castorze - seria (to dwa). Dla "antyfanów" tego gatunku literackiego wiadomość - to nie Bóg wie jakie dziwactwo. Książka może was zaskoczyć. To bardziej kryminał, bardziej horror, bardziej fantasy? Stawiałabym jednak na pierwsze.

O książce - Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety - płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi - ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.
Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów - w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem "Kto Pierwszy Załatwi Castora", w których o główną nagrodę walczą duchy i demony. Nic nie szkodzi: Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają.

W najbliższych dniach na PL ukaże się recenzja książki. Będziecie mieli również możliwość przeczytania dłuższego fragmentu "Mojego własnego diabła".

Mike Carey "Mój własny diabeł"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Paulina Braiter; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 400; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-081-5

KaHa

Tagi: Mike Carey , Mój własny diabeł, książka, fragment, recenzja, fantasy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany