Czy Lillifi zna Chassé?

kzarecka

2008-04-21

malabalerina_160Jedno z najpiękniejszych stoisk na Targach Książki Dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu miało wydawnictwo Mamika. Książki plus gadżety. Nie można było przejść obok obojętnie. I tak wszystkie małe księżniczki, i wszyscy mali piraci przystawali i już po chwili zatapiali się w niezwykłych światach. Cieszy więc wiadomość, że na rynku pokazała się druga część przygód Księżniczki Lillifi. "Mała balerina" autorstwa Burkhard Nuppeney. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę? To pożywka dla oczu, uszu i dłoni. Na dodatek z prezentem dla... twojej Księżniczki.


O książce - Myszka Klara zauważa w lesie obwieszczenie o konkursie tańca. Postanawia zawiadomić o nim swoich przyjaciół i zachęcić ich do wzięcia udziału w konkursie. Klara prosi o pomoc Księżniczkę Lillifi. Księżniczka zgadza się im pomóc, choć sama zna zaledwie parę tanecznych kroków. Kto pomoże Lillifi i jej przyjaciołom? Czy mają oni szansę wygrania konkursu?

Książeczka jest pięknie ilustrowana, każda strona misternie zdobiona brokatem. A prezent? Niespodzianka dla małej baleriny? Śliczny naszyjnik w tiulowym woreczku.

Oprócz książki pojawiło się wiele nowości: naklejki do zdobienia zeszytów, rysunków, a nawet okien, wspaniałe gadżety dla małych strojniś, nowe laleczki i wiele, wiele innych. Na stronie wydawnictwa (Mamika.pl; sklep) powstała również nowa kategoria - Urodziny z Księżniczką Lillifi. Znalazły się w niej akcesoria potrzebne do urządzenia przyjęcia w iście królewskim stylu.

Ze szczerym zachwytem oglądałam zdjęcia z przyjęcia urodzinowego małego pirata Kuby (Mamika zadbała również o fanów serii Kapitana Sharky'ego). Teraz szansę na tak cudowną zabawę mają też dziewczynki.

Burkhard Nuppeney, Monika Finsterbusch "Księżniczka Lillifi mała balerina"; Wydawnictwo: Mamika; Tłumaczenie: Monika Michałowska; Format: 215 x 215 mm; Ilość stron: 28; ISBN: 978-83-6080005-8

KaHa

Tagi: Księżniczka Lillifi mała balerina, kapitan sharky, książka, księżniczka, mamika,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany