Czego żąda Chmielewska?

kzarecka

2008-04-24

jakzostacslawna_160Myślę, że dla wielu wystarczą te słowa: - A cóż to za urocza książka! Ze wszech miar godna polecenia zarówno ze względów dydaktycznych, jak i rozrywkowych. Czytając, bawiłam się świetnie, i kategorycznie żądam więcej takich!!! Same słowa jak słowa, ale gdy dodać do nich informację, że wyszły z ust Joanny Chmielewskiej? Jeśli kobieta, która pisze tak zabawne książki (wciąż nie do pobicia "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Wszystko czerwone", "Klin"), z czegoś się śmieje, to warto sprawdzić, cóż to takiego. A to "coś" to "Jak zostać sławną" Anny Powierzy (pewna autorka X opowiadał mi, jak w ogromnym sklepie - przyjmijmy: XYZ, serialowa Czesia z "Klanu" siedziała przy wielkiej reklamie "Jak zostać sławną", a przed nią stały puste krzesła...; ale takie "uroki" spotkań w wielkich XYZ).

O książce - Iza straciła pracę w lokalnym radiu. Pojechała do Warszawy szukać szczęścia. Jednak zamiast własnej audycji dostała... rolę w serialu. Z dnia na dzień stała się gwiazdą. A ludzie wokół powariowali: sąsiad ją śledzi, kolega z planu próbuje uwieść, sklepowa organizuje rozdawanie autografów w warzywniaku, matka zmienia się w bezlitosnego agenta, paparazzi czyhają na każde potknięcie. Czy aktorka z przypadku poradzi sobie w świecie show-biznesu?

Zabawna powieść, pełna komicznych sytuacji, z przymrużeniem oka pokazująca codzienne życie serialowej gwiazdy.

Fragment
– Numer, imię, nazwisko, wiek, zainteresowania, dorobek.
– Numer… – spojrzałam na kartkę, którą dostałam przy wejściu – 452. Nazywam się Iza Strzelecka, mam dwadzieścia pięć lat, moją pasją jest muzyka, a największym marzeniem od zawsze była praca w radiu. Dorobiłam się… hm, w sumie niczego oprócz kota.[...]
– Gra gdzieś pani?!
– Śpiewam – odpowiedziałam
niepewnie.
Reżyser czuł, że powoli traci grunt w tej rozmowie. Jak to śpiewa? Czyżby kręcili jakiś musical?
– Gdzie? Gdzie pani śpiewa?! – spytał mocno zdławionym głosem.
– W łazience – przyznałam się z lekkim wstydem. No, co? Śpiewam w łazience. Gdy się kąpię.
– W Łazience! – Reżyser przez chwilę się zastanawiał. Nie, nic mu nie mówił ten tytuł. – Często? – z przejęcia z trudem wydobył z siebie głos. – Często… w tej Łazience?

Anna Powierza "Jak zostać sławną"; Wydawnictwo: Otwarte; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7515-036-0

KaHa

Tagi: Anna Powierza, Jak zostać sławną, książka, fragment, joanna chmielewska,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany