Posłuchaj muzyki, która przyniesie Ci miłość

kzarecka

2008-04-25

tylkomilosc_160Miłość i medycyna w znakomitej współczesnej powieści obyczajowej. Opowieść o potrzebie miłości, ludzkiej samotności, poszukiwaniu samego siebie, roli marzenia i przeznaczeniu… O bezwględnym świecie, w którym wartością nadrzędną staje się sukces zawodowy i kariera. A przecież tak naprawdę w życiu liczy się tylko miłość… Piękne? Tak. Tak. Tak. Zwłaszcza, gdy się słucha muzyki... Zwłaszcza, gdy się patrzy na tę okładkę. Jest jak pomięta, zniszczona miłość, ale ponownie rozłożona, powołana do życia. Mam ochotę dotknąć okładki. Bardzo. Mieć wrażenie, że czuję każde zgięcie. Bardzo. Piękna. Po prostu. "To tylko miłość". Phillippe Segur.


O książce - Hipolit i Mado. Mado i Hipolit. Byli sobie przeznaczeni, para zakochanych w sobie po uszy studentów medycyny. Hipolit "szaleńczo kochał tę kobietę, słodką i rozkoszną. Piękną jak poranek. Uosobienie wiecznej kobiecości. Każdy marzy o tym, żeby mieć miłość takiej kobiety. Odszedł od niej w dniu ślubu". Dlaczego? Nigdy nie potrafił sobie tego wytłumaczyć…

W mitologii greckiej Hipolit był synem Tezeusza. Pięknym młodym mężczyzną, obojętnym na wdzięki kobiet. To miłość zabiła Hipolita – urażona zachowaniem pysznego efeba Afrodyta uknuła zbrodniczą intrygę. Ale wtedy do akcji wkroczył Asklepios, bóg-uzdrowiciel. Przywrócił Hipolitowi życie i uczynił go nieśmiertelnym.

Nasz Hipolit także wybrał Asklepiosa – skończył studia medyczne i dzięki przychylności patronującej mu gwiazdy Deneb został słynnym neuropsychiatrą. Zrobił karierę, napisał książkę, która stała się wielkim bestsellerem, tylko w głębi duszy pozostał smutnym, cierpiącym, nieszczęśliwym cieniem człowieka. W środku był zimny i pusty. Pewnego dnia odkrył w sobie przedziwną zdolność: słuchając muzyki, potrafił cofać się w czasie. Podczas tych podróży w przeszłość zaczął spotykać Mado… Czy zdoła odmienić przeznaczenie? Czy ich drogi raz jeszcze się skrzyżują? Czy jeszcze mogą być szczęśliwi razem...?

Philippe Segur "Tylko miłość"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Tlumaczenie: Agata Kozak; Format: 150 x 210 mm; Liczba stron: 351; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-08-04218-2

KaHa

Tagi: Philippe Segur, Tylko miłość, hipolit, miłość,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany