Monk i dziewczynki

kzarecka

2008-04-28

monkidwiedziewcz_160People think I'm crazy... Jedno zdanie z utworu Randy Newmana promującego serial "Detektyw Monk". Och, Adrian Monk jest szaleńczo szalony na swój sposób! Człowiek patrzy i się cieszy, że nie tylko on jest "nienormalny" na tym świecie. Że są inni, którzy liczą. Że są inni, których wyprowadza z równowagi psychicznej paproch na koszuli. A teraz (w ramach równowagi?) możemy kupić i przeczytać kolejną powieść opartą na serialu telewizyjnym - "Detektyw Monk i dwie asystentki". Autor? Lee Goldberg (scenarzysta, autor kryminałów - dwukrotnie nominowany do Edgar Award).
O książce - Tylko ktoś o wyjątkowej osobowości potrafi sobie radzić z Monkiem. Taka właśnie jest jego była asystentka, Sharona. Pewnego dnia, gdy jej mąż trafia za kratki, podejrzany o zabójstwo, Sharona wraca do San Francisco, gotowa zająć swoje dawne miejsce w uporządkowanym świecie Monka. Tymczasem obecna asystentka detektywa, Natalie, wcale nie jest zadowolona z takiego obrotu rzeczy. Choć nie zarabia u Monka wiele, szczerze go polubiła i nie zamierza łatwo rezygnować z tej pracy. Monk znów musi zmierzyć się z zagadką dwóch morderstw, aby wygrać kolejną bitwę w swojej prywatnej wojnie z chaotyczną naturą wszechświata.

Lee Goldberg "Detektyw Monk i dwie asystentki"; Wydawnictwo: Rebis; Format: 110 x 170 mm; Liczba stron: 308; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7510-133-1

KaHa

Tagi: Lee Goldberg, Detektyw Monk i dwie asystentki, książka, serial,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany