Oh, amigo

kzarecka

2008-04-28

nocnybawol_160Ona, On i On. Trójkąt miłosny. Choć każde z nich kocha namiętnie i szaleńczo, to nie są w stanie zrozumieć sensu każdego dnia. Żyją chwilą i uniesieniami. A te doprowadzają do śmierci. I do szaleństwa. "Nocny bawół". Autor - Guillermo Arriaga (prawdziwe nazwisko Guillermo Arriaga Jordan). Napisał między innymi scenariusz do "21 gramów". Ten pochodzący z Meksyku autor jest nie tylko związany z literaturą (poczytne powieści), ale właśnie i filmem (scenarzysta, producent, reżyser, aktor, autor zdjęć). I ten Meksyk... Czy tylko z nim może kojarzyć się tak potwornie boląca miłość?


O książce - "Nocny bawół" to pełna namiętności historia trójkąta miłosnego na granicy szaleństwa, śmierci, destrukcji. Wrażliwy, charyzmatyczny Gregorio walczy w szpitalu psychiatrycznym z urojeniami. W tym czasie jego dziewczyna Tania nawiązuje romans z ich wspólnym przyjacielem Manuelem. Zdradzony chłopak popełnia samobójstwo, ale wcześniej sporządza plan mający doprowadzić na skraj obłędu przyjaciół, którzy go zawiedli. Widmo jego choroby psychicznej nie przestaje prześladować kochanków - wpadają w spiralę zazdrości, zdrady i poczucia winy. To opowieść o narastającym napięciu, w której autor zgłębia emocje młodych ludzi próbujących pokonać nihilizm. Pustka i śmierć dyktują tempo, w którym dopełni się los bohaterów.

Guillermo Arriaga "Nocny bawół"; Wydawnictwo: G + J Gruner + Jahr; Tłumaczenie: Marcin Sarna; Format: 210 x 150 mm; Liczba stron: 244; Okłądka: miękka; ISBN: 978-83-60376-63-8

KaHa

Tagi: Guillermo Arriaga Jordan, Nocny bawół, książka, film, Meksyk,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany