Kokon sadysty

kzarecka

2008-04-30

kokon_160Kiedy patrzy się na okładkę, a następnie czyta: - Zabił trzy kobiety. Czwarta nie miała tyle szczęścia., to już wiadomo, że mamy do czynienia z thrillerem, który może przyprawić nas o choćby maleńki dreszczyk. Ten thriller wyszedł spod pióra Marka Billinghama. Jego tytuł to "Kokon". Autor zadebiutował nim w roku 2001 i natychmiast powieść stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu Billingham napisał już siedem książek i właśnie pracuje nad kolejną ("In The Dark"). Harlan Coben powiedział o nim: - Mark Billingham jest jednym z moich ulubionych nowych pisarzy. I jeszcze jedno słowo, ale jakże ważne, które pojawiło się na stronicach "The Daily Telegraph", gdy "Kokon" ujrzał światło dzienne: - Fascynujący!O książce - Inspektor Tom Thorne na tropie inteligentnego i niebezpiecznego mordercy. Ten wyjątkowo przerażający typ zabił już trzy kobiety. Czwarta, choć żywa, już tyle szczęścia nie miała. Psychopata z premedytacją wywołuje udar u porwanej kobiety, który prowadzi do syndromu zamknięcia. Ofiara zostaje wprowadzona w stan uśpienia umysł i zmysły pozostają nienaruszone, jednak nie może się ona ruszać ani komunikować. Zwyrodnialec wciąga nieustępliwego inspektora Thorne'a w zabawę w kotka i myszkę, ujawniając swoje sadystyczne obsesje.

To jedna z najlepszych debiutanckich powieści. Mark Billingham umiejętnie łączy soczyście nakreślone postacie z wciągającą, dającą do myślenia akcją i dylematami codziennego życia. Intryga kryminalna wciąga od pierwszej strony. To naprawdę pasjonująca lektura.

Mark Billingham "Kokon"; Wydawnictwo: G + J; Format: 130 x 195 mm; Liczba stron: 357; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60376-72-0

KaHa

Tagi: Mark Billingham, Kokon, In The Dark, książka, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany