Parcie na chłopa

kzarecka

2008-05-02

hormonnieszczescia_160Parcie na chłopa, to według Danuty Noszczyńskiej - hormon nieszczęścia. Racja przenajświętsza! Kobieta sobie żyje, jest jej dobrze i nagle stwierdza: - Muszę Go mieć! Czasami problem pojawia się w identyfikacji owego "Go". Pędzi jednak oszalała. Czy to jej wina? Skądże! To ten przeokrutny hormon nieszczęścia. Bo choć bez chłopa marne życie, to z nim jeszcze bardziej denerwujące. Jeśli znacie "Historię nie Magdaleny" i "Blondynki moralnego niepokoju", to z pewnością nie zawiedziecie się również na "Hormonie nieszczęścia". Cytując choćby za "Przeglądem": - Zaczyna się gdzieś między Chmielewską (ze stylu) a Grocholą (z tematyki). Potem mamy historię miłosną z dreszczykiem, lecz także sporą dawkę humoru.

O książce - Dla dwudziestotrzyletniej Mirki w poszukiwaniu szczęścia osobistego nie stanowi przeszkody ani czas, ani przestrzeń. Zdesperowana, dociekając przyczyn swojego ustawicznego, damsko-męskiego pecha, ucieka się do hipnozy regresyjnej. Dzięki nadmiernej aktywności w eksperymentowaniu z ezoteryką dokonuje niechcący czasoprzestrzennej demolki, której sama pada ofiarą. ale czy do końca?

Akcja powieści toczy się w Jaworznie i rozgrywa w trzech wymiarach czasowych. Przesycona swoistym poczuciem humoru, przedstawia problemy i dylematach współczesnych dziewczyn i kobiet, różnice międzypokoleniowe i środowiskowe, w prześmiewczy, karykaturalny sposób charakteryzuje dzisiejszą rzeczywistość.
Ogromną zaletą książki jest humor i duża biegłość stylistyczna autorki, która pisze bardzo swobodnie i hipnotyzuje swoją lekkością pióra.

Danuta Noszczyńska: - Jakakolwiek byłaby rola kobiety w życiu społecznym i jakkolwiek zmieniałaby się na przestrzeni dziejów, jedno jest pewne: każda z nich prędzej czy później zapragnie złapać sobie faceta i uświęcić go związkiem małżeńskim. Według tezy głównej bohaterki, ukutej na bazie obserwacji, "hormon nieszczęścia" jest właśnie owym czynnikiem odpowiedzialnym za tak zwane parcie na chłopa.

"Fakt": - Gdy Danuta Noszczyńska zabiera się do pisania, z tego musi wyjść coś wartego przeczytania.

"Dziennik Polski": - Potoczyste dialogi, humor oraz fantazja narracyjna to podstawowe walory powieści.

Danuta Noszczyńska "Hormon nieszczęścia"; Wydawnictwo: Phillip Wilson; Format: 135 x 205; Liczba stron: 340; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7236-239-1

KaHa

Tagi: Danuta Noszczyńska , Hormon nieszczęścia, książka, blondynka moralnego niepokoju,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany