Coelho wschodu

kzarecka

2008-05-13

rytual_160Duet Diaczenków to Coelho wschodu, a "Rytuał" to "Alchemik" - dokładnie takimi słowami zapowiadana jest książka Mariny Diaczenko i Siergieja Diaczenko "Rytuał". Czy podbije serca czytelników tak samo jak słynny już na lewo i prawo "Alchemik"? Ciężko w to uwierzyć. To zupełnie jak z Brownem. Wyszło mnóstwo powieści, które miały zdetronizować "Kod Leonarda da Vinci", ale "Kod.." jak dumnie stał, tak stoi nadal. I chyba z "Alchemikiem" jest podobnie. Czytelnicy jak się do czegoś przywiążą, to ciężko ich "odwiązać". Ale, ale! Próbować zawsze można.
O książce - Tytułowy "Rytuał" to przepiękna przypowieść o miłości, która potrafi się narodzić tam, gdzie nikt by się tego nie spodziewał, która potrafi przełamywać bariery zdawałoby się nie do pokonania. To przypowieść o Rytuałach, które niczym niewidzialne więzy skuwają nasze ręce i kierują naszymi poczynaniami, zmuszając do postępowania wbrew sobie, wbrew sercu i sumieniu.

Młodzieńcze marzenia, romans, porwanie, miłość, zło, walka, wybory, sekret, zrozumienie tego, co w życiu naprawdę ważne - zaplątani w ciasnej sieci rytuałów bohaterowie starają się żyć tak, jak nakazuje odwieczna tradycja, ale każdy z nich jest istotą wolną i wolność ta budzi w nich sprzeciw do wypełniania szeregu bezsensownych rytuałów, które należy spełnić tylko dlatego, że są rytuałami.

Konfrontacja marzeń z rzeczywistością bywa bolesna, a odróżnienie dobra od zła, jawy od snów i wyobrażeń nie jest rzeczą prostą. Czy bohaterom tej niezwykłej opowieści uda się znaleźć właściwe ścieżki? Czy zaplątani w pajęczynę oczekiwań otaczającego ich świata będą potrafili wyrwać się z ciasnych więzów? I w końcu - czy będą potrafili właściwie wykorzystać dar od losu?

"Rytuał" to przypowieść w stylu Paulo Coelho, piękna i przejmująca, przybrana w szaty fantasy historia o miłości

Jedna z najlepszych powieści z gatunku baśniowej fantasy, jakie napisano po rosyjsku.


Dodatkowo tom zawiera 3 znane i nagradzane w Rosji opowiadania Diaczenków:
"Ostatni Don Kichot", "Tron" i "Zoo".

Marina Diaczenko, Siergiej Diaczenko "Rytuał"; Wydawnictwo: Solaris; Tłumaczenie: Iwona Czapla; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 83-89951-93-2

KaHa

Tagi: Marina Diaczenko, Siergiej Diaczenko, Rytuał, książka, coelho, alchemik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany