Ślepa i śpiąca

kzarecka

2008-05-15

spiacawierzba_160Najbardziej znany w Polsce japoński pisarz - Haruki Murakami, daje nam kolejne powody do radości. Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju mało kto wiedział, że ktoś taki istnieje. A dziś? Dziś prawie każdy, kto interesuje się literaturą, choćby potknął się o te personalia. Nadzwyczajne publikacje i nietuzinkowy pisarz, który mawia o sobie: - Nie jestem inteligentem. Nie jestem arogantem. Jestem taki, jak czytelnicy moich książek. I jak tu nie szanować tak skromnego mężczyzny? Wracając do nowej publikacji - "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta" oto nowość od Murakamiego.


O książce - Znajdziemy tu uczłowieczone wrony, drańskie małpy, lodowego luda i sny, które kształtują nas samych i otaczające nas przedmioty według naszych życzeń. Czy to przypadkowe spotkanie we Włoszech, romantyczny wypad do Grecji, wakacje na Hawajach, czy też zwykła bezbarwna codzienność, wszędzie tam bohaterowie Murakamiego przeżywają swe miłości, rozczarowania i niedosyt w kontaktach z tymi, na których najbardziej im zależy.

Haruki Murakami "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta"; Wydawnictwo: Muza; Tlumaczenie: Anna Zielińska-Elliott; Format: 150 x 205 mm; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7495-460-0

KaHa

Tagi: Haruki Murakami, Ślepa wierzba i śpiąca kobieta, książka, autor,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany