"Tak trudno znaleźć drogę w ciepły sen"

kzarecka

2008-05-15

coma_160Słuchałam utworu "Leszek Żukowski", gdy dostrzegłam informację o kolejnym wydaniu "Comy". Kto nie wie, temu wyjaśniam - "Leszek..." to piosenka zespołu Coma, stąd może moje większe skupienie uwagi na tym tytule. "Coma" to również debiut Robina Cooka. A także film w reżyserii Michaela Crichtona (znany m.in. jeszcze dzięki "Trzynastemu Wojownikowi") - film ukazał się 30 lat temu (rok po pojawieniu się książki na rynku). Choć główne role odegrali tam Michael Douglas i Genevieve Bujold, to warto również zaznaczyć, że w "Śpiączce" zadebiutował Ed Harris.


O książce - Bostoński Memorial Hospital to doskonała placówka służby zdrowia, ale nie wszyscy jego pacjenci mogą mówić o szczęściu. Dla Nancy Greenly, Seana Bermana i kilkunastu innych banalne z pozoru zabiegi kończą się tragicznie. Z niewyjaśnionych przyczyn zdrowi ludzie zapadają niespodziewanie w śpiączkę. Susan Wheeler, piękna, młoda studentka medycyny zauważa niepokojącą prawidłowość. Usiłuje wyjaśnić fatum ciążące nad salą zabiegową numer osiem, wpada na ślad ponurej afery i działającej na terenie szpitala tajnej organizacji.

Robin Cook "Coma"; Wydawnictwo: Rebis; Format: 128 x 197 mm; Liczba stron: 324; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7510-294-9

KaHa

Tagi: Robin Cook, Coma, książka, film, śpiączka, leszek żukowski,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany