Wściekły od urodzenia

kzarecka

2008-05-16

wscieklyodurodz_160Najostrzejsze teksty Clarksona w niespotykanej dotąd liczbie! Ostra jazda z mistrzem ekstremalnego humoru. Czego to zapowiedź? Oczywiście najnowszego zbioru felietonów Jeremy'ego Clarksona - "Wściekły od urodzenia". Jeśli ktoś, choć raz oglądał "Top Gear", ten wie - warto. Choć sama sceptycznie podchodzę do programów motoryzacyjnych, ten brytyjski uwielbiam. Dobra zabawa, ubaw po pachy gwarantowane! Chyba własnego męża pod niebiosa powinnam wychwalać, że mnie dawno, dawno temu zmusił do obejrzenia jednego odcinka. Zbiory felietonów Clarksona również przypadły mi do gustu. Może właśnie ten rodzaj humoru jest odpowiedni? Sprawdźcie sami. A tam m.in. "Napady drogowej wściekłości - wiecie, że to ma sens...", "Czy nie wkurza was, że wszystko działa" i wiele, wiele innych.

O książce - Jak wygląda świat widziany zza kierownicy samochodu Jeremy'ego Clarksona? Czy można poczuć się naprawdę wolnym, gdy życie we współczesnym społeczeństwie pełne jest progów zwalniających?
Można - pod warunkiem, że wentylem bezpieczeństwa naszych frustracji stanie się śmiech.
Policjanci, którzy zamiast ścigać włamywaczy filmują przekraczających prędkość kierowców, politycy zdolni do każdego absurdu, byle utrzymać się przy władzy, taksówkarze z manierami z piekła rodem, motocykliści, Niemcy, Amerykanie, autobusy, zakazy parkowania i Bogu ducha winny Polonez - to tylko mała próbka tego, o czym w swoich ostrych jak brzytwa felietonach pisze brytyjski guru świata motoryzacji.
Co oznacza pojęcie "efekt Clarksona"? Jak nie zwariować podróżując z dzieckiem w samochodzie? Dlaczego w Ameryce nie wolno zakładać nogi na nogę? Jakie tajemnice skrywają damskie torebki? Które samochody są naprawdę wyjątkowe, a od których należy trzymać się z daleka? O tym wszystkim przeczytacie w książce Jeremy'ego Clarksona.
"Wściekły od urodzenia"
to zbiór 180 pełnych angielskiego humoru tekstów, które sprawią, że znów będziecie wybuchać śmiechem. Ta skrząca się obrazoburczymi metaforami i zaskakującymi porównaniami lektura dowodzi, że najlepszym gwarantem przyczepności na ostrych zakrętach życia jest zdrowy dystans do siebie i do świata.

Fragment
Wszyscy to przerabialiśmy. Stewardesy wzięły twój płaszcz, a ty kartkujesz magazyn linii lotniczych i sprawdzasz, jaki to beznadziejny film na podstawie powieści Johna Grishama będziesz oglądał tym razem.
Facet obok ciebie zaczął już wydłubywać kłaczki, jakie nagromadziły mu się w pępku, a w kieszeni jego koszuli zauważyłeś paczkę papierosów Disque Bleu, ale to nie problem.
To, co na pewno jest problemem, to rodzina, która właśnie kroczy korytarzem. Rodzina z niemowlakiem. Z niemowlakiem, którego płuca mają objętość sterowców Zeppelin. Nie słyszysz powitania z kabiny pilotów, a instrukcje bezpieczeństwa zrozumiałbyś dopiero wtedy, gdyby przekazywane były alfabetem semaforowym. Gdy samolot osiąga wysokość 4500 metrów, a wrzaski zaczynają sięgać zenitu, masz ochotę zorganizować wśród współpasażerów zrzutkę na przeniesienie dziecka do klasy biznes.
Postanowiłem więc chwycić byka za rogi i ślubowałem sobie, że nigdy nie zabiorę żadnego z moich dzieci na pokład samolotu odbywającego daleki rejs, dopóki nie będzie miało 32 lat. I właśnie z tego powodu wróciliśmy niedawno z rodzinnych wakacji we Francji - z pięknego kraju, w którym wszystko - podobnie jak w Walii - psują miejscowi.
Pieniądze, które zaoszczędziliśmy nie wybierając się do najodleglejszego zakątka Chile postanowiliśmy przeznaczyć na obżeranie się jak głupi w najlepszych spośród najlepszych restauracji. I tak na dziesięć dni staliśmy się recenzentami dań na miarę Michaela Winnera, zamawiając a to rum ba ba, a to sos syjamski, przy istnej orgii czterocyfrowych rachunków w wykwintnej atmosferze wielogwiazdkowych lokali.

Jeremy Clarkson "Wściekły od urodzenia"; Wydawnictwo: Insignis; Tłumaczenie: Tomasz Brzozowski, Maria Brzozowska; Foramt: 126 x 197 mm; Liczba stron: 592; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-61428-01-5

KaHa

Tagi: Jeremy Clarkson, Wściekły od urodzenia, książka, fragment, top gear, felietony,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany