Warszawski Pekin pełen książek

kzarecka

2008-05-16

53targiwawa_160Miłośnicy literatury wreszcie doczekali się kolejnych Targów. I to nie byle jakich. Do 18 maja trwają bowiem 53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Gościem honorowym tegorocznej imprezy jest Izrael. Spotkania z autorami, wydawcami, a przede wszystkim książką odbędą się oczywiście w Pałacu Kultury i Nauki. Jak zwykle zbyt dusznym, jak zwykle zbyt ciasnym, ale i... jak zwykle pięknym i wyjątkowym. Dla tych Targów i dla "Pekinu" warto trochę się pościskać i być na granicy omdlenia.W Targach bierze udział ponad 600 wystawców z prawie trzydziestu krajów.

Do Pałacu Kultury i Nauki można wybierać się już od godziny 10:00 i spędzić tam czas aż do godzin wieczornych (19:00; jedyny wyjątek niedziela – do 17:00). Impreza niestety jest biletowana, ale ceny nie przytłaczają:

* 2 zł bilet ulgowy
* 5 zł normalny
* 9 zł stała karta wstępu

Organizatorzy i wystawcy przewidzieli wiele atrakcji. Wśród nich m.in.:

* Prezentacja książek elektronicznych

* Internetowe video w promocji książek

* Spotkania z takimi pisarzami jak: Julia Hartwig, Sławomir Mrożek, Jarosław Marek Rymkiewicz, Wiesław Myśliwski, Sławomir Shuty, Józef Hen, Hanna Krall, Jerzy Pilch i wieloma, wieloma innymi.

* Oficjalne ogłoszenie nominacji do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

* Wręczenie nagród dla Najpiękniejszych Książek Roku 2007.

* Ręczne przepisywanie Biblii w języku polskim. Każdy, kto własnoręcznie przepisze jeden werset, otrzyma imienny certyfikat udziału w międzynarodowym projekcie, a jego nazwisko zostanie uwiecznione wśród 20 137 nazwisk innych kopistów (to liczba wersów Biblii).

Rozpiska, czyli DOKŁADNE co, gdzie, z kim i jak na 53. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

KaHa

Tagi: 53 międzynarodowe tarki ksiązki w warszawie, targi ksiązki, PKiN, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany