Genialna izolacja

kzarecka

2008-05-23

izolacja_160Podobno od dawna nie było nikogo o takim talencie. Podobno od dawna nikt tak swoimi słowami nie zaintrygował i nie poruszył. Podobno... Może zatem warto sprawdzić? Wydawca o debiucie Josha Spanogle'a "Izolacji" mówi w następujący sposob: - Wzięta prosto ze współczesnych szpitali i laboratoriów - i nagłówków jutrzejszych gazet - przerażająca, ostra jak skalpel powieść sensacyjna autorstwa człowieka znającego się na medycynie. W swym imponującym debiucie Spanogle zabiera nas na bardziej niż rzeczywisty wyścig z czasem... gdy młody lekarz poznaje mroczną stronę badań naukowych i stara się ze wszystkich sił powstrzymać straszną epidemię, zanim będzie za późno.O książce: - Trzy przyjęte do szpitala św. Rafała w Baltimore kobiety należą do najbardziej bezradnych obywateli: mieszkańców domów opieki dla upośledzonych umysłowo w Baltimore, a ich organizmy opanował wirus, jakiego jeszcze nikt nigdy tu nie widział.
Doktor Nathaniel McCormick jako jeden z pierwszych zajmuje się sprawą. Ten młody pracownik CDC ma za zadanie badać to, co dziwne, egzotyczne i niezrozumiałe - od superwirusów po bioterroryzm. Ale na samym początku analizy życia i zwyczajów ofiar Nate orientuje się, że coś jest nie w porządku. W trakcie śledztwa znajduje "nosiciela" - osobę, która miała kontakty seksualne z pierwszymi ofiarami. A gdy pierwszy podejrzany zostaje zamordowany, Nate nabiera obaw, że choroba, której szuka, nie jest dziełem natury, lecz człowieka.
Nate zwraca się o pomoc do starej znajomej i dawnej kochanki, doktor Brooke Michaels. Już razem wędrują krętą drogą wiodącą do przełomowego, jak i mrożącego krew w żyłach odkrycia. Gdy coraz bardziej zacieśnia się pętla zdrady, Nate zmuszony jest do zmierzenia się z najokropniejszym odkryciem... oraz z przeszłością, przed którą starał się uciec.
"Izolacja" to jednocześnie pełna napięcia powieść sensacyjna i portret psychologiczny młodego lekarza na krawędzi - oparta na błyskotliwym założeniu, dręczącym wyobraźnię, która nie może się po nim otrząsnąć.

Stephen White: - Minęło już wiele lat od chwili, gdy młody student medycyny nazwiskiem Michael Crichton stworzył nowy gatunek literacki, wydając "Szczep Andromedy". Odtąd niewielu młodym ludziom udało się zasilić szeregi pisarzy medycznych powieści sensacyjnych. Teraz będą musieli zejść na bok. Josh Spanogle
- także student medycyny - napisał książkę aktualną, fascynującą i wspaniałą. Izolacja jest inteligentna, zaskakująca, niepokorna i na pewno stanie się fundamentem długiej kariery pisarskiej.

S.J. Rozan: - W Joshu Spanogle'u spotykają się gruntownie wykształcony fachowiec i urodzony narrator. "Izolacja" to biały kruk, książka, od której trudno się oderwać. Łączy przejrzyście wyłożoną wiedzę naukową z ciekawymi scenami akcji, a na dokładkę mamy jeszcze wyraziste postacie. Wystarczy zacząć czytać, aby nie móc się oderwać.

Joshua Spanogle "Izolacja"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 428; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-205-2

KaHa

Tagi: Joshua Spanogle, Izolacja, ksiązka, szczep andromedy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany