Tęczowy świat blondynki

kzarecka

2008-05-23

blondynkawsrod_160Ile czasu potrzebują piranie na pożarcie żywej krowy? Pytanie, nie ukrywajmy, dość trudne. A odpowiedź na nie może przynieść publikacja "Blondynka wśród łowców tęczy". Autorka? Oczywiście Beata Pawlikowska. Pawlikowska, którą znamy z Radia Zet i audycji "Świat według blondynki". Pawlikowska, którą znamy z książek. Pawlikowska, którą znamy z telewizji. Pawlikowska, która przybliża nam od bardzo dawna sekrety amazońskiej dźungli. Pawlikowska - podróżniczka, dzięki słowom której możemy być w najdalszych miejscach świata.


O książce - W amazońskiej dżungli, najbardziej nieprzewidywalnym miejscu na ziemi czas biegnie rytmem zwanym jungle time - nikt się nigdzie nie spieszy, a cenniejszy od pieniędzy jest szósty zmysł, dzięki któremu wojownik może upolować zwierzę, zanim ono upoluje jego. "To jest jak życie na zupełnie innej planecie" - pisze Autorka. Razem z Beatą Pawlikowską zobaczysz, co kryje wieczny półmrok panujący w dżungli, dowiesz się, ile czasu potrzebują piranie na pożarcie żywej krowy, jaki płaszcz przeciwdeszczowy najlepiej się sprawdza w tych warunkach, z czego robi się masato, czym pachną Indianie i dlaczego czółno zachowuje się jak nieujarzmiony rumak. Poznasz również przerażające możliwości małej rybki canero, przy której pirania wydaje się poczciwą starą szkapą oraz niekonwencjonalny sposób wykorzystania ropuchy. Odkryjesz także, co zobaczył szaman w oczach podróżniczki. Na końcu książki znajdziesz dodatek specjalny "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o bananach, ale nie wiedzieliście, że można o to zapytać".

Beata Pawlikowska "Blondynka wśród łowców tęczy"; Wydawnictwo: National Geographic; Format: 205 x 235 mm; Liczba stron: 208; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-60006-76-4

KaHa

Tagi: Beata Pawlikowska, Blondynka wśród łowców tęczy, książka, świat według blondynki, radio zet,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany