Córka malarza duszy

kzarecka

2008-05-27

corkarembranta_160Malarzem duszy nazwano Rembrandta - holenderskiego malarza, rysownika, grafika. W Polsce jego obrazów jest bardzo malo, ale lepszy rydz niż nic. Rembrandt... Geniusz, jeden z największych. Ten, który ukazywał słabe strony człowieka. Dla miłośników malarstwa, ale i wzruszających opowieści, pojawiła się książka - Lynn Cullen "Córka Rembrandta". Kolejne sceny, dialogi, reminiscencje tworzą przed oczyma czytelnika obraz, który porusza swoją złożonością i wielobarwnością, przekazując jednocześnie wielką prawdę – prawdę o tym, że to, co najważniejsze kryje się zazwyczaj na samym dnie ludzkiego serca.


O książce - Wzruszająca opowieść o nieślubnej córce jednego z najsławniejszych holenderskich malarzy, która po śmierci matki i ślubie brata, musi sama opiekować się coraz bardziej szalonym artystą. Losy Cornelii nieodłącznie splatają się z losami Rembrandta oraz z życiem siedemnastowiecznego Amsterdamu. To barwna panorama codzienności w pełnym pośpiechu oraz społecznych podziałów mieście, które nie znam miłosierdzia dla tych, którzy nie żyją zgodnie z ustalonymi zasadami.
Osamotniona i nierozumiana bohaterka śni swoje sny w niewielkiej kuchni na parterze domu – śni o miłości, cieple i czułości, lecz minie jeszcze wiele czasu, nim odkryje rodzinne sekrety. Kim jest tajemniczy mężczyzna, który dawno temu podarował jej lalkę? Dlaczego ojciec nigdy nie pozwolił jej malować? Dlaczego kocha jedynie swego syna Titusa?

Lynn Cullen "Córka Rembrandta"; Wydawnictwo: Jaguar; Tłumaczenie: Grzegorz Komerski; Liczba stron: 344; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60010-54-9

KaHa

Tagi: Lynn Cullen, Córka Rembrandta, książka, malarz duszy, malarstwo,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany