Megabestseller - odsłona trzecia

kzarecka

2008-05-28

brisinger_160Historia Christophera Paoliniego jest jak z bajek - piętnastolatek zaczyna pisać książkę. 500-stronicowe dzieło samodzielnie wydają rodzice. Powieść rozchodzi się jak świeże bułeczki, wreszcie dostrzeżona trafia do profesjonalnego wydawcy i... zdobywa świat. Megabestseller "Eragon" - pierwsza część trylogii fantasy. Kontynuacją był "Najstarszy". Oczywiście pozycję młodego pisarza umocnił. Wystarczy dodać, że udzielono praw autorskich na wydanie w 50 różnych edycjach językowych, a książki w sumie sprzedano w liczbie 12,5 mln egzemplarzy. Teraz czas na "Brisingra". Ostatnia część ukaże się 14 listopada.


O książce - Trzeci tom cyklu Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego będzie nosił tytuł "Brisingr" (wymawiaj: Bris-in-gr). Brisinger oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona.
Jak mówi Christopher Paolini: - Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie niż Eragon przypuszcza.
"Brisinger" będzie wydany w Stanach Zjednoczonych w pierwszym nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy, co stanowi największy pierwszy nakład wydawnictwa w historii tytułów książek dziecięcych. Początkowo planowane na 23 września wydanie powieści zostaje przesunięte na godzinę 12:01 w nocy w niedzielę 20 września 2008 roku.

KaHa

Brisingr - przygoda Eragona trwa (fragment powieści)

Tagi: Christopher Paolini, blisinger, eragon, najstarszy, fantasy, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany