Wakacyjna miłość i rozkoszne czytanie

kzarecka

2008-05-29

wakacyjnamilosc_160Kochane Lato z Radiem, już nie mogę, więc piszę. Poznałam go w pociągu, miał na imię chyba Krzysiek. Lecz nie pamiętam dobrze, jakiej pociąg był relacji. Mam lat osiemnaście, a on wysiadł na jakiejś stacji. Przystojny był jak Linda, więc po nocach szlocham. Pomóżcie mi go znaleźć, bo go kocham, Zocha. To już lato, słoneczniej serca biją i wakacyjna miłość. To już lato i wakacyjna miłość. Piosenkę oczywiście stworzył zespół-kabaret OT.TO. A że bodajże wczoraj pan Zubilewicz oznajmił, że obliczając średnią temperaturę dnia, mamy lato, to zbiór opowiadań "Wakacyjna miłość" jest w sam raz na rozpoczęcie sezonu. A że takie miłości się zdarzają, trzeba wierzyć. Mój mąż wierzył, no i proszę - starał się chłop, starał, aż wreszcie powiedziałam "Tak" na ślubnym kobiercu.

O książce - Zbiór premierowych opowiadań znanych i lubianych polskich pisarzy, osnutych wokół wakacyjnej miłości. A ona może zdarzyć się wszędzie: nad morzem i w górach, a nawet w środku Warszawy, nad Wisłą, w mazurskiej głuszy i w śródziemnomorskim kurorcie.. Wspomnienia sprzed lat przeplatają się ze współczesnością, prawdziwe uczucie z chwilowym romansem, zdrada ze znalezionym szczęściem. Bywa lirycznie, pikantnie, dramatycznie i zabawnie... Wśród autorów: Stefan Chwin, Jerzy Pilch, Wojciech Kuczok, Małgorzata Kalicińska, Krystyna Kofta, Maria Nurowska, Joanna Szczepkowska, Inga Iwasiów, Irek Gin, Jacek Melchior, Anna Nasiłowska i Ewa Siarkiewicz.

"Wakacyjna miłość"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 188 x 188 mm; Liczba stron: 286; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-1127-7

KaHa

Tagi: wakacyjna miłość, kabaret otto, książka, zbiór opowiadań, jerzy pilch,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany