Detektyw-transwestyta i jego niezwykłe śledztwa

kzarecka

2008-06-04

zabojstwobuziaczka_160.Mehmet Murat Somer zasłynął serią "Hop-Cziki-Yaya". Kryminały, które się w niej znalazły, stały się bestsellerami i dotychczas ukazały się w jedenastu krajach. Turecka pisarka i feministak, Perihan Magden, powiedziała o nich: - Odświeżające niczym zimna oranżada w letni dzień. Byłoby wspaniale, gdyby pewnego dnia jakiś turecki Almodovar sfilmował wszystkie te powieści. W Polsce ukazało się "Zabójstwo Buziaczka". Szybkie tempo, ironiczne spojrzenie na kobiecość i męskość, humor i wdzięk - to was czeka, jeśli sięgniecie po tę historię.
O książce - Zamordowany Buziaczek – albo inaczej Panienka Fevzi – był kiedyś uwikłany w niezwykły romans. Kto i w jakim celu popełnił zbrodnię? W kręgu podejrzanych jest gospodyni domowa, dziwna dziennikarka, hipnotyzer amator i członek pewnej bardzo konserwatywnej partii.
Mehmet Murat Somer prowadzi nas za swoim bohaterem, jedynym w historii literatury kryminalnej detektywem-transwestytą w sam środek ciemnych stambulskich nocy, tam, gdzie wydarzyła się zbrodnia. Pozwalając nam obserwować niezwykły światek transwestytów i innych barwnych postaci, pokazuje, jak wiele łączy ludzi "porządnych" z tymi, którzy powszechnie uznawani są za "zboczeńców”"(i którzy zazwyczaj stają się ofiarami tych pierwszych).

"Time Out": - Powieści Murata Mehmeta Somera są przekomiczne, a każda kolejna jest jeszcze lepsza.

Mehmet Murat Somer "Zabójstwo Buziaczka"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Anna Polat; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 248; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-787-3

KaHa

Tagi: Mehmet Murat Somer, Zabójstwo Buziaczka, książka, transwestyta, Hop-Cziki-Yaya,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany