ABC, czyli jak przechytrzyć teściową

kzarecka

2008-06-17

szkoladlamezow_160"Szkoła dla mężów" to przykład książki, która, gdyby została przeniesiona na ekran, dałaby w rezultacie lekką i przyjemną komedię. Taki nieco z innej strony ugryziony "Sposób na teściową". Wendy Holden stworzyła historię o żonie, mężu i dziecku. Wszystko byłoby w porządku, gdyby do akcji nie wkraczała teściowa. Ta ostatnia postanawia umilić życie córce, która oczywiście nie powinna męczyć się z biednym pracoholikiem, lecz tonąć w luksusie u boku nowego faceta. Jednak jak się kocha, to się walczy. Dlatego główny bohater zapisuje się do szkoły dla mężów. Tylko czy to z pewnością wyjdzie mu na zdrowie?


O książce - Romantyczna komedia pomyłek. Sophie i Mark są szczęśliwym małżeństwem z kilkumiesięcznym synkiem. Ale na tym monolicie pojawia się pierwsza skaza. Aby wykazać się w nowej pracy, Mark zostaje po godzinach i zaniedbuje rodzinę. Sophie podejrzewa, że ma romans. Do akcji wkracza jej matka, której ambicją jest mieć bogatego zięcia. Mark do takich nie należy, tymczasem na horyzoncie pojawia się dawna sympatia Sophie, zamożny, choć bezduszny Simon. Rozwód wisi na włosku. Zagęszcza się sieć intryg, których motorem jest teściowa. Mark nie zamierza poddawać się bez walki i zapisuje do szkoły dla mężów prowadzonej przez znaną psychoterapeutkę.

Wendy Holden "Szkoła dla mężów"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Renata Kopczewska; Liczba stron: 366; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-686-3

KaHa

Tagi: Wendy Holden, Szkoła dla mężów, książka, sposób na teściową,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany