I ty właśnie ty będziesz moją panią

kzarecka

2008-06-23

mojaulubionazona_160Kiedy kilka lat temu na brytyjskim rynku wydawniczym ukazała się książka "Mężczyzna i chłopiec", Tony Parsons, autor, mógł się cieszyć - jego powieść stała się wówczas jednym z największych bestsellerów. Porównywano ją nawet do "Dzinnika Bridget Jones", ale pisanego oczywiście z męskiego punktu widzenia. I tak historia od łez do śmiechu przyniosła autorowi ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy i międzynarodową sławę. Czy "Moja ulubiona żona" również spodoba się czytelnikom? Powinna. Pokrótce - tu też jest mężczyzna, który przez głupotę może stracić wszystko.


O książce - Bohaterem książki jest młody prawnik Bill Holden szczęśliwie ożeniony z Beccą, ojciec czteroletniej córki. Aby poprawić swoją sytuację finansową, przyjmuje propozycję wyjazdu do Szanghaju. Małżonkowie zamieszkują w luksusowym apartamentowcu, którego głównymi lokatorami są piękne, młode kobiety nazywane tu ;drugimi żonami ;. Ich sąsiadka Jin Jin właśnie rozstaje się z kochankiem. Kiedy wskutek splotu okoliczności Becca zmuszona jest powrócić do Londynu, przyjaźń między Billem a Jin Jin przeradza się w coś więcej, grożąc mężczyźnie utratą wszystkiego, co dla niego najcenniejsze.

Tony Parsons "Moja ulubiona żona"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Izabela Matuszewska; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-88722-38-7

KaHa

Tagi: Tony Parsons, Moja ulubiona żona, mężczyzna i chłopiec, dziennik bridget jones, ksiażka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany