The Woods

kzarecka

2008-06-24

wglebilasu_160"W głębi lasu", najnowsza książka Harlana Cobena, zapowiada się bardzo obiecująco. Można spojrzeć na słowa od wydawcy: - Powieść niekwestionowanego mistrza thrillera z fabułą stworzoną według sprawdzonej receptury Alfreda Hitchcocka - najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie musi wzrosnąć. No tak, ale o tym zdecydowana większość z nas już wie. "W głębi lasu" opowiada historię prokuratora, którego siostra zaginęła dwadzieścia lat wcześniej. Gorzej - mężczyzna był przekonany, że dziewczyna nie żyje. Czy las, w którym doszło do tragedii, skrywa jakąś tajemnicę? Czy siostra żyje? Co się właściwie wydarzyło?


O książce - Dwadzieścia lat temu czworo nastolatków wymknęło się do lasu z letniego obozu. Dwoje odnaleziono później z poderżniętymi gardłami. Pozostała dwójka jakby zapadła się pod ziemię, nie pozostawiając po sobie nawet najdrobniejszego śladu. Była wśród nich siostra Paula Copelanda, obecnie prokuratora i owdowiałego ojca sześcioletniej Cary. Paul ma ambicje polityczne, ale jego plany mogą lec w gruzach, gdy w zastrzelonym na Manhattanie mężczyźnie rozpoznaje ofiarę tamtej tragedii. Nie ma wyjścia, musi postawić sobie pytanie – czy jego siostra żyje? Jaką tajemnicę skrywa milczący las? Co naprawdę wydarzyło się owej pamiętnej nocy?

Harlan Coben "W głębi lasu"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7359-698-6

KaHa

Tagi: Harlan Coben, W głębi lasu, nowa książka, thriller, alfred hitchcock,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany