Teraz ty jesteś Sprite

kzarecka

2008-06-25

uratowacspritea_160Napisać powieść o psach, która stanie się bestsellerem, to dopiero sztuka. Owa sztuka udała się Markowi R. Levinowi - słynnemy amerykańskiemu dziennikarzowi radiowemu, autorowi innych bestsellerowych książek (z tą jednak wielką różnicą, że książek o polityce!). "Uratować Sprite'a" weszła do pierwszej dziesiątki listy "New York Timesa", a w największej na świecie księgarni internetowej przez kilka tygodni była najlepiej sprzedającą się książką (wciąż będąc w pierwszej dziesiątce). Pokrótce - to jeden z największych bestsellerów 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Powieści o psach było sporo. I kilka rzeczywiście zawojowało na literackiej scenie. Sprite prawdopodobnie też uwiedzie wielu. Czy pokona jednak Lampo - bohatera książki "O psie, który jeździł koleją" autorstwa nieżyjącego już prawie od 40-tu lat Romana Pisarskiego?

O książce - Jedna z najpiękniejszych książek o naszych czworonożnych przyjaciołach, jakie kiedykolwiek napisano. Było wielkim zaskoczeniem, gdy Mark Levin wydał książkę na temat tak odległy o swych zwykłych zainteresowań, i jeszcze większą niespodzianką, gdy książka zawędrowała na pierwsze miejsca amerykańskich list bestsellerów. Książka jest niezwykłą opowieścią o należących do autora psach, o zabawnych wydarzeniach z nimi związanych, a wreszcie - w poruszający sposób opisanej walce jednego z nich ze śmiertelną chorobą. Opowieść Marka Levina jest jednym z najwspanialszych hołdów, jakie ludzkość oddała swoim największym przyjaciołom, towarzyszącym nam z niezachwianą wiernością od zarania dziejów. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto kocha psy.

Mark Lewin "Uratować Sprit'a"; Wydawnictwo: Esprit; Tłumaczenie: Ryszard Zajączkowski; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 220; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60040-63-8

KaHa

Tagi: Mark Lewin, Uratować Sprite, książka, o psie który jeździł koleją, roman pisarski,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany