Dlaczego ciebie tu nie ma?

kzarecka

2008-06-25

szkodazecietuniema_160Były redaktor rubryki porad osobistych napisał książkę - nie wiem, czy brzmi to bardziej zachęcająco, czy przerażająco. Warto jednak dodać, że obecnie jest niezależnym dziennikarzem (pisze między innymi do "Cosmopolitan" i "Sunday Times Style"), a na swoim koncie ma już siedem powieści. "Szkoda, że cię tu nie ma" (ze świetną brytyjską okładką i bardzo słabiutką polską) opowiada historię mężczyzny, którego po kilku latach wspólnego życia opuszcza kobieta. Co może być lekarstwem? Słońce, plaża, drinki, imprezy. Problem w tym, że główny bohater to już nie nastolatek. I jeszcze autor - Mike Gayle. Znacie go? Powinniście. To twórca "Mojej legendarnej dziewczyny", "Zupełnie nowego przyjaciela, "Według niej, według niego"...), król komedii stosunków damsko-męskich.


O książce - Po dziesięciu latach szczęśliwego związku Charliego Mansella opuszcza ukochana dziewczyna. Lekarstwem na ból serca ma być tydzień słońca, morza i suflaków w Malii, imprezowej stolicy Grecji. Miejsce słynie z taniego piwa, całonocnych imprez i entuzjastów nocnego szaleństwa. Problem w tym, że żaden z nich nie jest już nastolatkiem. Ciężko któregokolwiek nazwać młodzieńcem. I nie pasują do tego miejsca bardziej, niż mieliby odwagę przyznać.

Mike Gayle "Szkoda, że cię tu nie ma"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska; Format: 123 x 195 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-088-9

KaHa

Tagi: Mike Gayle, Szkoda że cię tu nie ma, książka, zupełnie nowy przyjaciel, moja legendarna dziewczyna,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany