Ewangelia według Philippa

kzarecka

2008-06-30

piataewangelia_160I kolejna książka spod szyldu "Kod Leonarda da Vinci". Nawiasem mówiąc - czy wcześniej też było tyle powieści tego typu, czy teraz każdą wyłapujemy i próbujemy porównywać do słów stworzonych przez Dana Browna? "Piąta ewangelia" opowiada historię bezcennego pergaminu. Wśród ważnych postaci pojawia się da Vinci, Dante, Barabasz. Wędrówka głównych bohaterów przebiega przez kilka państw. Pokrótce - jest zagadka, jest niebezpieczeństwo, jest tempo. Powieść Philippa Vandenberga (znany między innymi ze "Spisku sykstyńskiego") powinna przypaść do gustu czytelnikom lubującym się w historycznych tajemnicach.


O książce - Po tragicznej śmierci męża młoda arystokratka, Anna von Seydliz, zostaje wplątana w zagadkową historię. Kluczową rolę odgrywa w niej stary, liczący kilkaset lat pergamin, który jej mąż na krótko przed swą nagłą śmiercią sprzedał za astronomiczną sumę i który zniknął w tajemniczych okolicznościach.
Zaintrygowana Anna podąża tropem tajemniczego dokumentu. Ślady prowadzą kolejno do Francji, USA, prastarego klasztoru usytuowanego w Grecji u stóp Olimpu i wreszcie do Rzymu, do samego Watykanu. Jaki związek ma stary manuskrypt z Boską Komedią Dantego oraz traktatem o malarstwie napisanym przez samego Leonarda da Vinci? Kim był ukrzyżowany Barabasz? Co wiedzieli o nim Dante, Leonardo da Vinci i Shakespeare? Wkrótce okazuje się, że Anna nie jest jedyną osobą, której zależy na rozwiązaniu zagadki. Rozpoczyna się więc niebezpieczna i pełna przygód pogoń za starym pergaminem. Stawką jest życie, a metą tajne i pilnie strzeżone archiwum Watykanu.

Philipp Vandenberg "Piąta ewangelia"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Sława Lisiecka; Format: 143 x 205 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-029-2

KaHa

Tagi: Philipp Vandenberg, Piąta ewangelia, spisek sykstyński, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany