Pogrzebane, przegrzebane, odgrzebane

kzarecka

2008-07-01

pogrzebanetajemnice_160Dobra wiadomość zarówna dla fanów Kathy Reichs, jak i miłośników serialu "Kości" (emisja w Polsacie przerwana przez EURO 2008; czy od niedzieli znowu będziemy śledzić losy doktor Temperance Brennan, jej zespołu i agenta Bootha?) - mamy kolejną książkę o słynnej pani antropolog. "Pogrzebane tajemnice" rozgrywają się w Gwatemali. Tempe będzie musiała dokonać wyborów, które zmienią jej życie. Czy kolejna zagadka zostanie rozwiązana? Czy rodziny ofiar będą mogły pogrzebać swoich bliskich?O książce - Był letni poranek 1982 roku, gdy żołnierze spustoszyli wioskę Chupan Ya, gwałcąc i zabijając kobiety i dzieci. Mówi się o 23 ofiarach pogrzebanych w miejscu gdzie. 20 lat później dr Temperance Brennan wraz ze swoim zespołem prowadzą ekshumację. Nie zachowały się żadne zapiski. Dla rodzin ofiar zmarli pozostają "zaginionymi".
Przemoc trwa do dziś. Dwóch kolegów Brennan zostało napadniętych, a cztery wysoko sytuowane, młode kobiety zniknęły w mieście Gwatemala. Jedną z nich jest córka ambasadora Kanady. Część szczątków pojawiło się w szambie, a Tempe niestety wie, co to oznacza.
Tempe wkrótce znajdzie się w niebezpiecznej sieci, która sięga daleko poza granice Gwatemali. Stawka jest wysoka. Niemal tak wysoka jak władza, pieniądze, chciwość, i nauka razem wzięte.

Kathy Reichs "Pogrzebane tajemnice"; Wydawnictwo: Red Horse; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 456; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60504-56-7

KaHa

Tagi: Kathy Reichs, Pogrzebane tajemnice, książka, serial, kości,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany