Kaligula - rzymski tyran

kzarecka

2008-07-04

kaligula_160W "Publishers Weekly" padły słowa: - Wspaniały mariaż wypełnionej akcją fikcji i prawdy historycznej. Czego dotyczyły? "Kaliguli". To powieść w stylu "Gladiatora", zatem chętni do przeczytania z pewnością się znajdą. Może zachęcające wyda się jeszcze jedno zdanie: - Spisek niewolników przeciwko okrutnemu władcy w barwnej przygodowej powieści historycznej. Autorem jest Douglas Jackson.
O książce - Krew zalewa piasek areny. Śmierć spotyka każdego, kto rozgniewa sadystycznego tyrana. Życie zależy od kaprysu nieobliczalnego szaleńca. Oto Rzym cesarza Kaliguli. Świat splendoru i intryg, zepsucia i okrucieństwa, obłędu i strachu. Kaligula sprowadza do pałacu młodego niewolnika Rufusa, najlepszego tresera dzikich zwierząt przeznaczonych do walk w amfiteatrze. Każdego dnia Rufus doświadcza łaski i brutalności człowieka, który mieni się bogiem, a równocześnie drży z lęku przed skrytobójczym zamachem. I ma powody do obaw: otaczają go knowania i zmowy. Wkrótce Rufus i jego przyjaciel gladiator Kupido zostają wciągnięci w spisek przeciwko tyranowi.

Douglas Jackson "Kaligula"; Wydawnictwo: Amber; Format: 150 x 210 mm; Liczba stron: 256; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3116-7

KaHa

Tagi: Douglas Jackson, Kaligula, książka, gladiator,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany