Sekretne życie

kzarecka

2008-07-07

mumiaMłodym czytelnikom należy zazdrościć. Należy zazdrościć (ale z drugiej strony ogromnie się z tego faktu cieszyć), że w dzisiejszych czasach wychodzą tak niesamowite publikacje. Kiedyś takich nie było? Może i były, ale nie były tak wydawane. Do książki "Mumia. Tajemnice starożytnej cywilizacji i sekrety faraonów" dołączone jest między innymi zdjęcie rentgenowskie mumii. Autorką jest Nicci Talbot (zastanawia mnie, czy owa Nicci Talbot jest Niccią Talbot od... "Orgazm. Jak osiągnąć największą satysfakcję seksualną"; czy autorka, która napisała kilka książek i kilkadziesiąt artykułów o seksie, ma na swoim koncie również publikację skierowaną do dzieci?; na oficjalnej stronie Talbot potwierdzenia brak).


O książce - Oto fascynujący świat starożytnych Egipcjan - grobowce faraonów, mumie, zaklęcia i bajeczne skarby. Poznaj rytuał mumifikacji i sekrety Tutanchamona, podróżuj szlakiem rabusiów królewskich grobów.
Autorka wyjaśnia wiele tajemnic tej zadziwiającej cywilizacji opowiada o budowie piramid, codziennym życiu w Egipcie, o bogach ze zwierzęcymi głowami i odszyfrowaniu heliografów. Dzięki specjalnemu dekoderowi czytelnik może sam poznać klątwę mumii. Ponadto dodatki specjalne dołączone do książki, takie jak amulety, rentgenowskie zdjęcie mumii lub maska pośmiertna Tutanchamona pomogą młodemu czytelnikowi w fantastycznej podróży do magicznej krainy nad Nilem.

Nicci Talbot "Mumia. Tajemnice starożytnej cywilizacji i sekretów faraonów"; Wydawnictwo: Arkady; Format: 300 x 260 mm; Liczba stron: 32; Okłądka: twarda; ISBN: 978-83-213-4544-4

KaHa

Tagi: Nicci Talbot , Mumia, Tajemnice starożytnej cywilizacji i sekretów faraonów, książka, tutanchamon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany