Idź! Idę.

kzarecka

2008-07-08

50sekretow_160W sumie to nie wiem, czy tę pozycję uznać za genialną, czy jednak nie. "Tak! 50 sekretów nauki perswazji" ma sprawić, że będziemy wielkim guru. "Kochanie, posprzątaj mieszkanie, wyprowadź psa, obierz ziemniaki i zrób mi masaż". "Ależ z przyjemnością najdroższa!". Choć wydaje się to cudowne, w rzeczywistości jest przerażające. Jak ktoś uważa inaczej, to proszę bardzo podjąć nauki. Tylko nie przesadzajcie. Wystarczy: "Kochanie, odkurzysz? Jestem padnięta po całym dniu". "Jasne". Robert Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin napisali książkę na podstawie wyniku wieloletnich badań. To akurat plus. Efektownie znaczy też etycznie.


O książce: - Każdego dnia stajemy przed wyzwaniem, jakim jest nakłanianie innych, by robili to, co chcemy. Ale co sprawia, że ludzie zgadzają się spełniać nasze prośby? Ta książka, oparta na wynikach prowadzonych od 60 lat badań nad psychologią perswazji, zawiera wiele wartościowych spostrzeżeń, które pomogą ci zwiększyć siłę przekonywania w pracy i w domu.

MAŁA ZMIANA MOŻE RADYKALNIE ZWIĘKSZYĆ TWOJĄ SIŁĘ PERSWAZJI!
* Jaki wyrób papierniczy może istotnie zwiększyć skuteczność twoich prób wpływania na innych?
* Którego słowa powinieneś zacząć dziś używać, by zwiększyć swą siłę przekonywania o
50%?
* Dlaczego osoba przekonana o wyższości BMW miałaby kupić mercedesa?
Jednym z autorów tej książki jest najczęściej na świecie cytowany specjalista od wywierania wpływu na ludzi – Robert B. Cialdini. Tak! Zawiera mnóstwo cennych wskazówek, których nie powinieneś przegapić. Wszystkie one są oparte na naukowych podstawach i wszystkie pomogą ci rozwinąć umiejętność perswazji.
Niezależnie od tego, czy chcesz, by ktoś dał ci awans, zażył lekarstwo, przestał wnosić do domu błoto na butach czy zagłosował na ciebie, z książki Tak! Dowiesz się, w jaki sposób niewielkie zmiany w zachowaniu mogą mieć ogromny wpływ na twój sukces.

Dariusz Doliński: - Amerykanie są mistrzami w interesującym i przystępnym przedstawianiu nawet najbardziej zawiłych zagadnień naukowych. Robert Cialdini
polskiemu Czytelnikowi znany z bestselleru Wywieranie wpływu na ludzi, jest w tym względzie mistrzem wśród Amerykanów. Książka
Tak! 50 sekretów nauki perswazji, którą napisał wraz z dwójką swoich współpracowników, jest wspaniałą lekturą dla tych wszystkich, którzy z racji swego zawodu czy roli społecznej powinni efektywnie, a zarazem etycznie wpływać na innych.

Dorota Krzemionka: - Robert B. Cialdini – guru w dziedzinie wywierania wpływu – oraz Noah J. Goldstein i Steve J. Martin proponują nam bezcenną skrzynkę – wręcz skrzynię – z różnymi narzędziami wywierania wpływu na ludzi. Każde z tych narzędzi działa – potwierdzają to badania naukowe i praktyka społeczna. Możemy je wykorzystać w każdej niemal sytuacji: w rozmowie z klientem, z szefem, w kierowaniu zespołem, w opracowaniu strategii, która zapewni naszej firmie wzrost sprzedaży, a także na randce, w czasie wizyty u teściowej, a nawet w utarczkach z naszymi dziećmi. A jeśli o coś prosisz, pamiętaj, by dodać do prośby krótkie słowo "bo". Ono sprawi, że niezależnie od treści uzasadnienia prośba częściej będzie wysłuchana. Dlaczego słowo "bo" ma magiczną siłę?

Daniel Finkelstein ("The Times"): - Ta książka zmieniła mój sposób postrzegania świata. To naprawdę świetna rzecz. Nie przegap!

Robert Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin "Tak! 50 sekretów nauki perswazji"; Format: 141 x 218 mm; Liczba stron: 192; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-61040-35-4

KaHa

Tagi: Robert Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin, 50 sekretów nauki perswazji, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany