Tysiąc jeden fobii

kzarecka

2008-07-09

spokojnieto_tylkofobia_160Fobie są straszliwe! Macie jakieś? Ja miałam kiedyś przed jazdą windą (nie mam pojęcia, jak nazwać ową fobię; gdy widziałam "rozklekotaną" windę, przed oczami miałam tylko jeden obraz - wchodzę, jadę, ona zaczyna spadać, a ja myślę: "Kiedy podskoczyć, by w momencie uderzenia nie zmiażdżyło mi nóg?"; skąd się wzięła?; jak większość z nich - niewiadomo). Przeszło mi, miałam terapię wstrząsową (bez elektroprądów podkreślam). Mam jeszcze arachnofobię (ale tylko na grube, owłosione pająki). Natomiast Tim Lihoreau, autor książki "Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów", jest w fobiach mistrzem. Boi się wszystkiego. Wy jednak, jeśli odważycie się wierzyć wydawnictwu, nie musicie obawiać się jednego - z pewnością pośmiejecie się z tego tomu.O książce - Ogarnia cię trwoga na myśl o muzyce country? Dopada cię paniczny strach, gdy masz zamówić potrawę z obcojęzycznego menu? Boisz się, że nie dość wyraźnie wyeksponowałaś stringi? Panikę wywołuje w tobie nietypowo otwierany karton mleka? Drżysz ze strachu, że w szpitalu odwiedzi cię polityk?

Autor tej książki cierpi na fronsofobię (strach przed parzeniem herbaty podczas przyjęć rodzinnych), ceterinfanofobię (strach przed cudzymi dziećmi), obecnie jednak najbardziej dokucza mu calvofobia (obawa przed kompletnym wyłysieniem). Jego dzieło to summa wszystkich strachów współczesnego człowieka. Dwieście strachów, lęków, fobii i zupełnie małych fobijek, które mogą dopaść każdego z nas, w cenie jednej książki! Dodatkowym bonusem jest lakoniczny wstęp - mógłby być dłuższy, ale autor cierpi na nimitempofobię (strach przed powtarzaniem się).

Tim Lihoreau "Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Rafał Śmietana; Format: 110 x 175 mm; Liczba stron: 208; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-0989-3

KaHa

Tagi: Tim Lihoreau, Spokojnie, to tylko fobia, Summa wszystkich strachów, książka, arachnofobia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany