Ahoj!

kzarecka

2008-07-10

matlekarzapokladoweg_160W "Guardian" napisano: - Najlepszy cykl morskich powieści przygodowych w historii gatunku. Chodzi o cykl Patricka O'Briana, w którym prym wiedli: Jack Aubrey i Stephen Maturin. Jeśli nie kojarzycie książek, może skojarzycie film - "Pan i władca: Na krańcu świata" (Russell Crowe jako Jack i Paul Bettany jako Stephen) w reżyseri Petera Weira, który wcześniej zasłynął między innymi "Stowarzyszeniem Umarłych Poetów". Film zdobył wiele nominacji i kilka nagród (Oscar), stąd moje podejrzenie, że możecie szybciej przypomnieć sobie kinowy obraz niż powieść. W Zysku właśnie ukazuje się "Mat lekarza pokładowego", jedna z ponad dwudziestu książek cyklu O'Briana.


O książce - Jack Aubrey oraz Stephen Maturin otrzymują rozkaz powrotu do domu na statku pocztowym, by osobiście przekazać rządowi wieści o ostatniej wiktorii. Ponieważ Maturin jest poszukiwany za spustoszenia, jakie poczynił we francuskiej siatce wywiadowczej w Nowym Świecie, w pościg za statkiem pocztowym ruszają dwa okręty korsarskie.
Dramatyzm, napięcie i nieoczekiwane zakończenie pościgu wśród mgieł i mielizn Grand Banks nie mają sobie równych w twórczości Patricka O'Briana. Bohaterom przyjdzie przeżyć również katastrofę okrętu i uwięzienie w owianym złą sławą więzieniu Temple w Paryżu, a w punkcie kulminacyjnym fascynująca Diana Villiers raz jeszcze przechyli szalę zwycięstwa w męskim świecie żeglarzy i żołnierzy.

Patrick O'Brian "Mat lekarza pokładowego"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Tłumaczenie: Marcin Mortka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 524; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-093-5

KaHa

Tagi: Patrick OBrian, Mat lekarza pokładowego, książka, fim, pan i władca,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany